Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi vesz rá egy dohányzót,...

Mi vesz rá egy dohányzót, hogy a jó meleg szobából kimenjen rágyújtani akár a mínusz 6-7 fokban is?

Figyelt kérdés
Nem bírom felfogni...

2013. febr. 9. 19:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Ölni nem, de hány szegény család van, ahol enni nincs pénz, de cigire elköltik.
2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
volt már példa arra is, hogy öltek cigiért... 20 forintért is öltek már... amúgy nagyon egyszerű a képlet, menj le a boltba vegyél egy doboz cigit, szívd el... ezt játszd el minden nap, jövő ilyenkorig, majd tedd fel újra ezt a kérdést...
2013. febr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
42%

a nikotin függősége sem sokkal erősebb, mint a narancsléé :D inkább úgy képzeld el, hogy van egy nagyon hülye szokásod. tegyük fel, reggel az udvarra szeretsz pisilni, friss levegőn. ha úgy kelsz fel, hogy esett a hó, és -10fok van, akkor is ragaszkodsz ahhoz, hogy az udvaron végezd a reggeli dolgod, és kimész, mert ilyen a szokás hatalma.

a ciginél sincs erősebb függőség, csak elhitetik magukkal, hogy nekik ez kell. a dohánygyárak adják alájuk a lovat, hogy erős függőség, stb, ez mind hülyeség, annyi függősége van, mint ha a barátokköztöt 10éve minden nap megnéznéd, és egy idő után már inkább elkésel az esti buliról, de neked azt meg kell nézned, mert ideges leszel, ha nem tudod, hogy mi történt benne.

röviden összefoglalva, a lelki kötődés (egy darabka szárított szarhoz:)), és a hit, hogy nekik csak attól lesz jó napjuk, ez veszi rá őket:)

2013. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
ez az ember, sosem dohányzott...
2013. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

ki, én?


sok évig dohányoztam, napi 1 doboz. én is belebeszéltem, hogy milyen függőség, és meghalok ha nem gyújthatok rá, én is kimentem -10fokban cigizni, sőt ha már tényleg nagyon fáztam, cigiztem bent (azóta is cigiszagú a szobám), de aztán utánajártam a dolgoknak (allen carr szeminárium), és eldöntöttem, hogy nem fogok többet cigizni. sem elvonási tünet, sem szenvedés nem volt. erre majd biztos lesz aki rávágja, hogy hazudik, nem lehet abbahagyni a dohányzást szenvedés nélkül.... hát, pedig de:)) ugyanúgy kávéztam másnap reggel, este pedig buliztam, csak már nem cigiztem. kb 2x jutott eszembe azóta a cigi, de eszemben sincs rágyújtani, még ha fizetnének érte sem.

úgyhogy amit leírtam, az (sajnos) igaz, csak belebeszéled hogy kemény függőség áldozata vagy

2013. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
de (és ha nem érdekel, vagy nem kérted, akkor bocsi az untatásért) még az is érdekes, hogy valaki miért nem tud rászokni? sok embertől hallottam, hogy néha hetekig nem gyújt rá. igazából nem hittem el dohányosként, de találkoztam is ilyennel, annyit cigizett mint én, aztán nem volt pénze, és nem idegeskedett, nem volt semmi baja, egy hétig nem cigizett egyáltalán, majd ha volt rá pénze, megint.. ha kemény függőséget okozna, akkor mindenkire úgy hatna, nem biológiai okai vannak, hogy valaki kevésbé függő, meg van aki csak úgy le tudja tenni, hanem az, hogy mennyire kötődsz hozzá lelkileg, és mennyire hiszed el, hogy kell neked.
2013. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
ezt a "dohányzás és tüdőrák" szöveget amit a mainstream média nyom ideje lenne elfelejteni, mert több embert érint a tüdőrák a nemdohányosok között, mint a dohányosoknál.
2013. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
ja, hát a 20-30% valóban több, mint a 70%
2013. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

18#

A statisztikai adatok szerint 1945 óta a tüdőrákos megbetegedések száma tízszeresére nőtt hazánkban.

Ez valós adat, de ehhez semmi köze a dohányzásnak. Az 1900-as évek elején szinte minden ember dohányzott, bagózott, pipázott, mégsem ismerték még hírből sem a tüdőrákot és az érszűkületet. A kísérleti atomrobbantások, élelmiszeripari adalékanyagok, stb felelősek a rákos megbetegedésekért.

2013. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
A függőség ugyanaz.A dohányos az azért nem öl meg egy embert mert tudatában van a cselekedeteivel míg egy drogos tudat módosító szereket vesz be,és mikor öl akkor sincs teljesen a tudatában hogy mit csinál.Például az alkoholista is ha tele van akkor tántorog,jó kedvű,agresszív lesz.
2013. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!