Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi ez az ellenségeskedés a...

Mi ez az ellenségeskedés a dohányosok és a nemdohányosok között?

Figyelt kérdés
Napi szinten csak azt olvasom hogy szidják a dohányosokat, meg állandóan kiokítják őket. Mintha nem ismernék elég jól a káros következményeket. Ráadásul nemdohányosok sírnak hogy egy dohányos mennyit költ a cigijére (tisztelet annak, akit a szülei dohányzása miatt ér hátrány, de azért valljuk be, 100-ból 1 eset ez) Miért jó itt folyton veszekedni?
2013. febr. 24. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Én mindkét táborhoz is tartoztam/tartozom. 12 évig erős dohányos voltam, de lassan 15 éve nem dohányzom már.

Én nem papolok egyik dohányosnak sem, mert tudom amikor nekem papoltak akkor egyik fülemen be a másikon ki. Majd magától rájön hogy káros, sok pénzbe kerül stb... Felesleges is az egész hogy egy dohányost leszoktassunk a cigiről amíg ő maga nem akarja.

Engem csak 1 dolog zavar. Ha megyek valahová és a képembe fújják a füstöt. Tudom minden dohányos azt mondja erre, hogy márpedig ő mindig figyel hogy füstöljön más képébe, de valójában senki sem figyeli.. Elég elszomorító amikor például befizetek egy vadasparkba, sétálok, élvezem a jó levegőt a helyet, és előttem egy dohányos okádja a cigifüstöt. Én csak ezért szoktam szólni, főleg ha egymillió tábla jelzi hogy tilos a dohányzás..

2013. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A kormány uszította őket egymás ellen a dohányzás démonizálásával.
2013. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kinga1995 ***** válasza:
79%

Nem tudom, de rohadtul idegesít, van egy csávó aki kinézett magának és b*szogat, leveleket küldözget, meg minden kérdés alatt beszól, ahol válaszolok.

Nekem vannak nemdohányzó bnőim, haverjaim, elmegyünk, plázába, moziba, discoba, együtt lógunk, bulizunk, én rágyújtok, ők nem. Oké, hogy a barátnőim, haverjaim többsége (60% kábé) cigizik, de senkit nem zavartunk el azért, hogy "Te nem dohányzol, nem lóghatsz velünk!"

Másfelől persze egy nemdohányzó bnőm/haverom sem szólt még be, hogy "Kinga miért gyújtasz rá?"

A cigi magánügy. Szerintem.

2013. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ebben az esetben érdekek ütköznek, és az európai ember jellegzetessége, hogy a saját érdekei mindenek felett állnak. A dohányos érdeke, hogy ott és akkor dohányozzon ahol kedve tartja, hiszen ez a szabadság. A nem dohányosnak az az érdeke, hogy ne kelljen a mérgező füstöt szívnia mások helyett, ugyanis az egészséghez minden embernek joga van, hiszen ez a szabadság. Ma most akkor mi a szabadság? Ha az egyik fél ebben a dologban tényleg teljes szabadságot kap akkor a másik fél szabadsága korlátozódik. Ez a probléma.
2013. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

alapvetően magánügy, és ha nem zavarnak vele senkit, akkor nincs is felháborodva senki.


leszögezném, nem 1-1emberről írok, hanem olyanokról, akik tudom hogy vannak, és lehet magára is fog ismerni néhány ember, nem kérek elnézést.


a cigi büdös. írok egy hasonlatot, a cigihez hasonlóképpen büdös a kaka is. én nem ülök be senki mellé a buszon hót szarszagúan, vagyok annyira igényes. bár ez még mindig magánügy, mindenki olyan igénytelen, amilyen jól esik neki. de pl a csikkek miért vannak eldobálva mindenhol? mert nincs kuka a közelben? akkor keresni kell egy kukát, mint ahogy az átlag ember sem oda szarik, ahova épp kedve tartja, hanem keres egy wc-t (ja, és tegyük hozzá, ha van is kuka, 5méteres körzetben mindenfele el vannak dobálva a csikkek, úgyhogy a hülye dohányos nem fogja fel, hogy a csikk az szemét, és undorító tőle az utca, majd talán ha 10ezres csekket kap mindegyik, a sokadik büntetésnél eljut az agyukig..).

az utcán sem fingok le random embereket, így szerintem a tömegben való dohányzás is igénytelen bunkó szokás. persze lehet igényesen csinálni, nem büdösnek lenni tőle, nem szemetelni, és az utcán nem bűzölögni, és nekem azzal már semmi bajom sincs, de a kutyások sem háborognak, ha össze kell szedni a kutya után a kakit, hanem elfogadják a szabályokat, a dohányosok egy része viszont felháborodik, és csakazértis, annál jobban nyomul.

2013. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szidják igazán a dohányosokat, csak a dohányzás ellen zajlik folyton kampány, nem a dohányzók ellen. De ez így is van jól.


Egyébként pedig, mint fentebb is írták, a dohányzóknak folyton figyelni kellene rá, hogy véletlenül se kelljen másnak szívni a füstöt. Ez sokszor nem teljesül, ezért néha zabosak az emberek.


Amit én speciel meg tudok érteni. A hétvégén egy srác gyújtott rá mellettem az autóban. Nem kérdezte, hogy nem zavar-e, pedig zavart, annál is inkább, mert amikor ez után 20 perccel találkoztam a párommal, rögtön fanyalgott, hogy büdös vagyok.

És akkor még nem szóltunk arról, hogy sokan eleve nem bírják, van, akinek egészségügyileg nem ajánlott beleállni a füstbe.


És tényleg nem nagy dolog nem ráfújni az emberekre. Kollégáimmal rendszeresen járunk együtt ebédelni, egy cigis van köztük. Mindig beáll a nép mögé 3 méterrel, ahogy sétálunk és ott dohányzik, megkérdezi, hogy ugye nem fújta a füstöt rád. Teljesen korrekt.


"akit a szülei dohányzása miatt ér hátrány"

100-ból 1? Azért az én tapasztalataim arra mutatnak, hogy a dohányos szülők gyakran elfelejtenek figyelni arra, hogy ne a gyerekük jelenlétében füstöljenek..


"Ráadásul nemdohányosok sírnak hogy egy dohányos mennyit költ a cigijére"

Valószínűleg azért sírnak -ahogy te fogalmaztál, mert ezek a bizonyos emberek férjek, feleségek, szülők, gyerekek, akiknek megvan az adott emberrel az anyagi közösségük. Vagy, mint a környezetükben élő ember látják, hogy mire van és mire nincs pénz. És elég bicskanyitogató, amikor egy amúgy nem fényes anyagi helyzetben lévő családban valaki elkölt kétnaponta (jobb esetben) 800 forintot egy olyan dologra, amitől beteg lesz és még a környezetében élő embereknek is az arcába fújja.


Szóval én nem akarok veszekedni, mindenkinek megvan a maga bűnös élvezete, csak ha már van, akkor fogadja el, hogy folyton figyelnie kell, hogy másnak ezzel ne okozzon kellemetlenséget. Ez az életben mással is így van és elég alap dolog.

2013. febr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!