Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez mi? Mégis miért?

Ez mi? Mégis miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Engem feldühített picit az eset....nemzeti dohányboltból a szemem láttára küldték ki egy ismerősömet.Pici gyerekük van a kezében fogta a babát, így ment be és kiküldték mert a gyerek nincs 18! Egyedül volt, nem tudta hova rakni a picit, miután bevásárolt a férjének akart venni egy doboz cigit. Ha nem járok arra vissza kell mennie természetesen kocsival ami benzin....ez miiiiiii?? Szerintem ennyire szigorúan fogni ez már durva!

A másik...hugom 17 éves elmentek bulizni...nem volt már semmi nyitva csak a nemzeti beakartak menni vizet venni(barátnője kicsit sokat ivott) és kiküldték őt hogy nem múlt el 18!

Nem ugyan arról a boltról van szó! Tesóm még azt is mondta hogy a pult mögött álló hölgy igen flegma volt velük.


Vélemények?? Csak szerintem volt butaság a nemzeti? A fiatalok ugyan úgy megszerzik majd csak így feketén :S sajnos....


2013. júl. 6. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi értelme volt, az inkább politika kategória.

Az meg, hogy nem engednek be: törvény, ennyi. Nem akarnak kockáztatni. Ha beengedik, és lebuknak, akkor ők fáznak rá, fizetik a büntit.

2013. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert 2/3-ot kaptak így nincs mit tenni talán majd legközelebb okosabb lesz a nép!
2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

18 alatti egyáltalán nem lépheti át a küszöböt

ez a törvény

2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%-a a leadott szavazatoknak...annyi meglesz jövőre is
2013. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4

Tudom csak hát a remény hal meg utoljára!

2013. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez a törvény. Nem értünk vele egyet, sok törvénnyel nem ért egyet az ember, de ha 18év a korhatár, akkor 18 év. A 17 éves sem mehet be, és a 8hónapos sem. Mert még nincs 18 éves. Mit nem lehet ezen felfogni?

Aki meg gyerekkel a kezében megy cigit venni, és fel van háborodva, kérdezem én, kocsmába is babával tetszik menni? :)

A 17 éves meg még nincs 18. Az alkoholt sem adják ki (leglaábbis törvény szerint) annak, akinek akár csak egy napja van még a 18. szülinapjáig. Ezt miért kell újra és újra elmagyarázni?

2013. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
De még mielőtt lehurrog megint valaki, hogy "HÜLYEEEFIDESZES", nem, nem vagyok fideszes, és nem értek egyet ezzel az egész trafiktörvénnyel, én is feleslegesnek és öncélúnak tartom az egészet, de attól még hogy értetlenkedünk, nem velük cseszünk ki, hanem egymás idejét húzzuk:) Ha 18éven aluli nem mehet be, akkor 18 éven aluli nem mehet be. Kész.
2013. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A holgy nem cigizik az apuka kamionozik hogy eltartsa a csaladot mert a gyes se nagy es nemetorszagba draga a cigi ezert veszik itthon es visz magaval....nem a kisgyerekes anyuka szivja nyugi ;) de koszi a valaszokat ;)
2013. júl. 7. 11:47
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Akkor sem mehet be a gyerek és kész. Ez a törvény.

Egyébként meg könnyebb lenn eltartani a családot, ha nem bagóra költené a pénzt.

2013. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát nekem igazából nincsehhez közöm nem az én életem én csak feltettem a kérdést :D engem ez semmilyen formában nem érint :)
2013. júl. 7. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!