Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A fű függőséget okoz?

A fű függőséget okoz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen! Legjobb, ha soha nem próbálod ki! Azt meg lehet csinálni! Leszokni róla nagyon kicsi százalékban lehet!
2013. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mentálisan vagy fizikailag?
2013. júl. 18. 22:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.

Ha van pénzed, nyilván megveszed mert jó, egyébként meg nem. Ha van önkontrollod, nem okoz függőséget. A fű pont nem tartozik a függőséget okozó drogok közé.

2013. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

fizikait nem okoz, mint ahogy a dohányzás sem. És ha jól tudom a heroin sem (viszont az alkohol igen).

Mentális függőséget annál inkább. Megtetszik, jó érzés, miért ne csináld újra és újra..mint ahogy a cigi. Az is csak mentális függőség ugye

2013. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a dohányzás hogy ne lenne fizikai függőség?!
2013. júl. 18. 23:32
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

ezt a baromságot. a fű nem okoz fizikai függőséget. a nikotin és a heroin a legaddiktívabb szerek közé tartoznak. az alkoholra nehéz rászokni, de egy idő után az is okozhat függőséget.

mentális függőséget meg minden okozhat amit szeretsz. pl a melegszendvics. szóval ki ne próbáljátok a melegszendvicset, mert aztán jön hogy ez finom volt és újra meg újra ki akarod próbálni stb.

2013. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6. az egyedüli akinek van talán fogalma bármiről is.

Vannak emberek akiknél mintha valóban függőséget okozna, de nem lehet a nikotinhoz vagy más kemény drogokhoz hasonlítani, lelki függőséget okozhat, így olyanok ne fogyasszák akik éppen bánatuk miatt tekernének egyet.

2013. júl. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a dohányzás NEM okoz fizikai függőséget. AMúgy mivel magyaráznád, hogy van aki megőrül ha elveszik tőle, van aki meg úgy szokik le sok év után napi 1 dobozról, hogy észre sem veszi. Van aki évekig szívja, de nem fűz hozzá különös érzelmeket, nem is foglalkoztatja ha egyszer csak nincs tovább, más meg néhány hónap után is szenvedésnek érzi a leszokást? Azért, mert nem fizikai, (nem valós) függőség, csak lelki, - elhiszi hogy szüksége van rá, és azért nem megy a leszokás.
2013. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

és az addiktív nem azt jelenti, hogy fizzikai függőséget okoz. A nikotin is addiktív, és a heroin is. Fizikai függőség az, amikor már nem csak kötődsz hozzá, és az érzést hiányolod, hanem a szerveid már igénylik az újabb adagot, különben nagyobb baj történik. Például ezért van, hogy bizonyos drogosok gyereket szülnek, a gyereknek is adagolni kell a drog hatóanyagát, mert már kell a szervezetnek. Dohányzásnál-fűnél szó sincs ilyenről.

Az alkoholra lehet, hogy nehéz rászokni, de bizony az az egyik legerősebb fizikai függőség. Ha valaki éveken át napi szinten leissza magát (magyarul alkoholista), és egyszer csak hirtelen hagyja abba, nem kap többet, akkor jóeséllyel belehal. Alkohol elvonón is folyamatosan kell leszoktatni, mert a szív leállhat, felborul a szívritmus, az agy meghülyül, ha hirtelen ekkora változás van, és halált okoz az elvonás. Na, ez a fizikai függőség.

2013. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataim alapján se az alkohol sem a fű nem okoz komolyabb bajokat. Volt 1 időszak hogy napi szinten füveztem és jól esett persze. Vártam már mindig a holnapot hogy suli előtt közbe után szívjunk mert jó volt a haverokkal , csajokkal együtt lazulni. Néha adtam bele pénzt én is de nem komolyabb összeget. Aztán véget ért a középsuli nem igazán tartom a kapcsolatot a "régiekkel". Most kb havonta 1 szer 2 zer elszívok 1 jointot és kész. Semmi bajom nem lett tőle , ha tudtam hogy otthon vmi meló lesz vagy csak vezetni kell nem szívtam. Minden nehézség ellenére azt tudtam mondani : "Kösz tesó most nem kell".


Az alkohol meg hát biztos vannak más helyzetben lévő emberek vagy nem tudom de hogy arra rászokni... Néha jó össze ülni a spanokkal eliszogatni de aztán ha keményeben benyomok másnap a pokolba kívánom és 1 hétig nem bírok rá gondolni.


Összeségébe minden csak rajtad múlik hogy tudsz e mértéket tartani és leállni vele. mert minden rajtad múlik nem a "szeren"

2013. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!