Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Körülbelül hány szál cigi...

Körülbelül hány szál cigi után fogok rászokni a dohányzásra?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék rászokni, ezért akarok mértéket tartani és egy-két tapasztalat érdekelne, hogy ti mennyi idő után szoktatok rá vagy hány szál/doboz után..
2009. okt. 24. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha minden nap csak 1-et szívsz el, egy idő után már nem lesz elég, és jön a 2-3. ezért már 1 szál is függőséget tud okozni egy idő után.

NE SZÍVD!!

Aki csak napi 1-2 szál cigit szív, az divatból cigizik, és ez a legrosszabb, amit tehetsz.

Felnőttként már nem olyan egyszerű leszokni, havi 20-30 ezer ft rámegy havonta.

2009. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de én már most naponta 2-3 szálat szívok el:S
2009. okt. 24. 08:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én napi vagy heti 1-et szívok ha 2tőt szívok egy nap akkor rosszul vagyok,sőt még az egy után is:(

de néha jól esik.én nem tartóm magam függönek 1 hónapot kibírt egy db cigi

2009. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
elözó vok,és közben másokat is kínáltam belőle
2009. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak több lehet. Sajnos én elég régóta cigizek. kb 7 éve. Eleinte csak azért szívtam, mert a többiek is azt csinálták, gondoltam milyen jó lehet. Jó nagy marha voltam, mert mire már észbe kaptam teljesen rászoktam:( Ráadásul asztmás is vagyok, igaz már kb 3 éve nem jött elő, de ez akkor sem mentség a bagózásra. Apukám is nagy bagós volt, de letette, mert tudta, hogy ez már sok. Nem tudom, honnan volt annyi akarat ereje, de úgy szokott le, hogy a zsebébe 2 fajta cigi is volt, körbe kínált mindenkit a kocsmában ő meg nem gyújtott rá. Azt mondta egy kis idő után már kedve sem volt bemenni a kocsmába, mert nem bírta azt a nagy füstöt. Érdekes, de biztos, hogy nagy akarat kell hozzá.
2009. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy melyik függőségre kérdezed


A mentális pszihikai függőséghez elég 2-3 szál főleg ha akaratgyenge ember vagy!!


A fiziológiai függöséghez kb 2 hét en át tartó napi 1-2 szál dohányzás kell...



Nem a biológiai függöséget nehéz legyözni sosem, hanem a pszihikait!!

2009. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

09:11


A cigitől már tüdőtágulatod lett, ezért nem érzed az asztmát.


Tüdőtágulat után szokott következni a rák....

2009. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nálam 1 hétig köbö napi 1 szál volt. Aztán 3 napig napi 2 szál... Az első nap után már kívántam. Aztán jött egy buli ahol 5-t elszívtam. Másnap semmi. Utána egy hétig 4 szál... Akkor elszívtam a maradék cigit, és nem vettem többé magamnak. 3 napig úgy kívángattam de lusta voltam lemenni érte. :D Azóta is csak akkor szívok ha kapok. Akitől sokat kaptam, annak 3 havonta egyszer veszek egy doboz cigit... :)
2009. nov. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hát akkor közeledsz a rászokásra =)

figyelj,én is így kezdtem...először csak kipróbáltama,ztán hónapokon át max 2-3 szál ment el csak úgy poénból...de aztán jött a nyár megvettem az első saját doboz cigimet...akkor csak bulikon szívtam:D és mondtam is h party-dohányos vagyok és nem vagyok rászokva!! a barátaim kinevettek,hogy igenis rávagyok,viszont aztán,tényleg...hétköznap is elment egy-két szál...aztán minden nap 1 max 2,utána meg már egy héten 1 doboz simán,pláne ha hétvégén buli van mert akkor rengeteg elmegy...mostmár jóformán ott tartok h heti másfél doboz

pedig esküszöm úgy kezdtem h max party-dohányzás...de látod ez lett belőle...

a kérdést régen tetted fel,lehet már nem fogod észrevenni hogy válaszoltam =) de jó volt leírni

2010. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok...elfelejtettem megkérdezni,hogy te most hol tartasz már?:D sikerült lecsökkenteni,vagy teljesen rászoktál? =)

mást már próbáltál?:D

2010. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!