Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A barátom eléggé megváltozott....

A barátom eléggé megváltozott. Kiderült,2-3 naponta füvezik. Elronthatja ez a kapcsolatot? Vagy a fű azért még nem annyira durva?

Figyelt kérdés
Pár szóval annyit, hogy kb. 2 hete nem olyan kedves velem, kevesebbet hív (csak hétvégén találkozunk), néha ingerültebb, néha belesz@rósabb, és nem tudtam hova tenni. Ma bevallotta a füvezést, mert húúú annyi gondja van... Én meg megmondtam neki, ha ez a kapcsolatunk rovására megy, elhagyom. Még annyit, hogy 23 éves, tehát nem mondható kísérletező tininek.És 17 hónapja vagyunk együtt, egy szuper kapcsolatban. (hittem én) Pár hete kezdte ezt el. Hogy szokott ez lenni, rá fog szokni? Rámegy a kapcsolatunk? Mennyire befolyásolja a fű az ember érzelmi életét?
2013. aug. 16. 21:28
 1/4 Bárzsing ***** válasza:

Ez a változás nem biztos, hogy a fűnek köszönhető. Lehet, hogy valami nyomja a szívét, lehet, hogy ezért kezdte el.

Viszont ha érzelmileg támogatod, talán le tudja tenni, függőség valószínűleg még nem alakult ki (fizikai sosem fog, de pszichés függőséget okozhat a fű). Hosszú távon, évek alatt amotivációs szindrómához vezethet, azaz nem lesz indíttatása semmire, "lusta" lesz mindenhez.

2013. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor van esély arra, hogy minden visszaálljon? Mit tehetek én? Szeressem nagyon továbbra is? Megteszem, ha érdemes.
2013. aug. 16. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog rászokni, ugyanis ez kevésbé addiktív. Mi haverokkal havonta 2-3* szoktunk füvezni, s egyikőnk sincs rá kattanva.

Mit, tehetsz te? Leülsz vele beszélgetni, hogy mi a gond. Persze, csak nyugodt, higgadt hangnemben.

2013. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nana, várjatok egy percet! Az igaz, hogy a fű nem addiktív, nehéz rászokni - kivéve, ha az ember valamilyen probléma miatt kezdi el szívni. Ha azt mondod, hogy ingerültebb, meg sokszor belesz*rik a dolgokba, nem biztos, hogy jót jelent. Ezt nevezik kattogásnak, magyarul, mikor a drogos vágyik a szer után. Tudatos fogyasztónál ilyen nem fordul elő, mert fölfogja, hogy ha nincs anyag, akkor nincs, pont. A függőnél viszont jön a kattogás - most még csak kicsit ingerültebb, pár hónap múlva meg széttöri a berendezést. Nem a levegőbe beszélek, láttam már ilyet.

Az a baj, hogy nincs egy normális felvilágosító szöveg a marihuánáról, csak a végletek: ahol ördögi teremtményként állítják be, vagy ahol csupa jót mondanak róla. Próbálj beszélni vele sokat, ha ő nem keres, keresd te. Próbáld rávezetni arra, hogy a fű nem megoldás a problémákra, mert nem lesz tőle boldogabb, csak a pillanatnyi hangulatot erősíti fel. Ne azért füvezzen, hogy kilépjen a valóságból - hanem hogy szebbé tegye azt. Ez egy fontos szabály.

2013. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!