Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az nagyon durva, ha fogyókúra...

Az nagyon durva, ha fogyókúra alatt (naponta) megiszok 1L tejet?

Figyelt kérdés
imádom a tejet :s

2012. szept. 26. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé. 1 liter tejben (2,8-as) 500 kalória van, ez negyede annak, amennyit egy átlagos testalkatú és aktivitású nő súlytartáshoz bevihet naponta, és harmada annak, amit egy átlagos testalkatú és aktivitású fogyókúrázó nő bevihet.

Emellett alig ehetsz, és nem elég, hogy éhes leszel, a szükséges tápanyagokat sem tudod bevinni.

Nem kell lemondani a tejről, de legyen napi 1 bögre (max. 2-2,5 dl).


Nagy valószínűséggel pontosan amiatt kell fogyókúráznod, hogy napi 1 liter tejet iszol.

2012. szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te hízókúrát akarsz?

Arra jó.

2012. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hmmm :D lehet benne valami...tudom hogy a tej hizlal, igaz zsírszegényt iszok...de valamiért imádom, átfogok szokni hogy csak a reggeli müzlit eszem vele, az úgy kb egy bögrényi, az már jó naponta szerintetek? :D
2012. szept. 26. 23:27
 4/10 anonim ***** válasza:

igyál helyette fehérje turmixot vízzel.

amúgy meg

[link]

2012. szept. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

500 kcal az semmi, 500g vizet 1 °C-szal lehet felmelegíteni ennyi energiával.


Viszont a tejben lévő marha inzulin, növekedési hormonok annyira aláaknázzák a saját hormonszabályozásod, hogy zsír leadásról álmodni is nehéz, még a reggeli müzlivel is. Reggel a tej+keményítő (+glutén, lektinek, rosszabb már csak a ciánkapszula lenne) úgy hat, mint valami anabolikus szteroid. Reggel a sejtek inzulin érzékenysége gyengébb, eleve több inzulin kiválasztást vált ki mind a szénhidrát, mind a tejben lévő fehérjék. Együtt meg még többet, ez a reggeli alacsony inzulin érzékenység miatt még több.

Rosszabbat nem is tehetnél, nem a fogyás miatt, azt majd látni fogod hogy nem megy, vagy ha igen akkor is zsíros maradsz ugye (tehát nem fogyás csak tömegvesztés), de az egészséged fogja bánni. Egyszerűen nem tudom, nem is 100%-os megvonás kéne, és már nem lennének cukorbeteg emberek, a kialakult diabéteszesek állapota pedig stabilizálódna -mondjuk náluk tökéletes tej-glutén megvonással, minimális ch bevitellel, de ők már betegek-.


Erre most mit csinál a sok magyar? Eszik direkt a müzlit, tejet és gabonát. Persze ezzel idegesítenek kicsit engem, de tönkre is teszik magukat. Mint az engedetlen gyermeket, úgy látlak néha Titeket :)

2012. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves válaszoló figyelmébe ajánlanám a Paleo diéta nevű alkategóriát, ott hasonszőrűeket talál és lesz kivel kitárgyalnia annak az életmódnak az előnyeit.

Itt nem vagyunk vevők erre és rohadt idegesítő, hogy minden fogyis kérdésnél szerepel egy agymosós válasza.

Bár gondolom pont azért csinálja, hiszen ugye a negatív hírverés is reklám...

2012. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: én is imádom a tejet, minden formában, de napi 1l szerintem is sok.

Néha-néha belefér, hiszen nem méreg, mint egyesek szerint, de ha fogyózol, akkor tényleg csak 2-3 dl-t igyál.

Én mostanában számolgatom a kalóriákat és tényleg durva, hogy csak a napi 3 tejeskávém 500 kalóriát jelent, úgyhogy vissza kell fognom magam :)

2012. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"500 kcal az semmi, 500g vizet 1 °C-szal lehet felmelegíteni ennyi energiával."

Az 500 cal!

Nem mindegy! A kcal ennek ezerszerese!

2012. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fecó79 ***** válasza:

Tavaly fogytam 40 kg-ot.

Imádom a tejet, napi szinten megittam és a mai napig megiszom a 1-1.5 l-t.Ráadásul kakaónak.Nem, nem a bolti tejnek nevezett löttyöt, hanem az igazi zsíros házi tejet.

Mégis itt vagyok, és még mindig 40 kg mínuszban vagyok, lassan 1 éve.:)

2012. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

8. válaszoló, igazad van!


9. válaszoló: lehet. Vannak így mások is.. minden ember testének működése valamennyire eltér. De ha majd 60-80 éves korodban, vagy korábban rákos leszel, lehet elgondolkozol, hogy ennyire mégsem szeretted a tejet.

A tej, a zsíros friss tehéntej a zsíros friss BORJÚ tápláléka, ezt vegyük már figyelembe!

És a kórosan magas kalcium tartalmát, a magas hormon tartalmát is.

2012. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!