Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leszokni a cigiről?

Hogyan lehet leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés
A 18-at töltöttem tavasszal, de már lassan 5 éve cigizek és már nagyon megbántam. Napi 1 dobozzal elszívok, de annyira erős dohányosnak érzem magam, hogy egyszerűen nem tudom letenni. Valakinek valami ötlet? Esetleg valakinek sikerült már? és ha igen akkor milyen módszerrel?
2013. aug. 31. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nikotin tapasz vált be. Néha még le is kellett vennem, mert folyamatosan adagolja a szervezetbe a nikotint, így előfordult, hogy megszédültem tőle. Egy hét múlva már azt is megéreztem, ha valaki az út túloldalán cicizett. Másrészről olyan drága, hogy tuti sajnálnád a cigire a pénzt mellette, amikor mégis késztetést érzel.

Dobj ki mindent a lakásból, ami a dohányzásra emlékeztet, ha van a családban aki szívja, akkor kérd meg, hogy ne is kínálgasson és pirítson rád, ha kérnél tőle.

17 év után sikerült leszoknom vele, már fél éve nem gyújtottam rá.

2013. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
*cigizett :D :D :D
2013. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Én 15 éves koromtól cigiztem, és 20 évesen szoktam le. A legolcsóbb, de talán a legnagyobb akaraterőt igényló módot választottam: elszívtam az utolsó szál cigit a dobozból és nem vettem. Az első héten nagyon kellemetlen (konkrétan sz@r). Szerintem az volt a legnehezebb, pláne hogy a baráti körömben egyedül szoktam le. Utána már maga a nikotin nem hiányzott, de reggel azért sokszor jólesett volna, és hétvégén egy sör mellé is meg-meg kívántam, ha nem is a cigit, a mozdulatokat. Aztán szép fokozatosan elmúlt a dolog. Már két éve, hogy nem dohányzom, és azt mondom megérte leszokni.


Szerintem ennyi idősen bőven van benned annyi erő, hogy letedd :) Sok sikert és kitartást hozzá!

2013. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Allan Carr könyve sokat segít...

de legyen akármilyen módszer, egy nagy adag elszántság nélkül egyik sem működik... én 13 évet dohányoztam, volt, hogy napi 2-3 dobozzal is elment, egy házibulin egy haverom egyszer csak eldőlt 23 évesen, már nem tudtunk vele mit kezdeni, meghalt... én pedig másnap reggeltől nem dohányzom...

2013. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tomi90 ***** válasza:
100%

Próbáld ki az e-cigit. Megmarad a mozdulat, a nikotin, és az egészségedre ártalmatlan. Szívhatod bárhol. Nem büdös, sokféle ízt választhatsz hozzá.


[link]


Minőségi e-cigiket árulnak, van nikotinos utántöltő folyadék is, fórumuk is van ha kérdezni akarsz, a szállítás se drága (600 ft). Egyszer kell nagyobb összeget rákölteni egy készletre, utána jóval olcsóbb, mint a cigi. Egy 1000 ft-os e-liquid utántöltő folyadék kb. 5 napig is elég.

2013. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
ez így nem pontos... az e cigi nikotin nélkül ártalmatlan... nikotinnal továbbra is a világ 2. legerősebb mérgével fertőzöd magad...
2013. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy rossz megoldás, de nekem bevált kezdőlöketnek. Jól bepiálsz egy bulin és másnap annyira másnapos leszel, hogy undorodsz a cigitől. Ha nincs szerencséd, akkor már délután vagy ébredés után rágyújtasz, de az is lehet hogy ad annyi erőt, hogy kidobd a megkezdett csomag cigit, a gyújtókat és a hamutálakat.
2013. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tomi90 ***** válasza:
100%
Sperseus: A nikotin nem okoz rákot. Nem okoz érszűkületet. Semmit nem okoz csak függőséget. Nagyon nagy mennyiségben megöl, de ezt az alkoholról is el lehet mondani. Persze a nikotin mérgezésnek, ahogy az alkoholnak is, vannak tünetei. Nikotin nélkül az e-cigi sem szoktat le, az a lényeg.
2013. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem kellett volna elkezdeni...xD
2013. nov. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!