Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le szokjak a dohányzásról...

Le szokjak a dohányzásról vagy sem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nagyon buta kérdésnek tűnik, de nem az és remélem ezt meg is tudom értetni veletek. Tisztában vagyok a dohányzás káros hatásairól, tudom, hogy képes képes vagyok leszokni és minden hasonlóval tisztában vagyok, de mégis úgy gondolom, hogy valamit ad nekem, vagy például ha nem dohányoznék, tudom, hogy hiányozni, tehát nincs elhatározás. Ezért szeretnék megkérni minden kedves válaszadót, hogy győzzön meg arról, hogy ne dohányozzak, vagy, hogy dohányozzak (hogy ne rágódjak azon miért dohányzom).

2013. szept. 12. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Te is tisztában vagy a káros hatásaival, itt senki nem fog tudni téged meggyőzni, vagy le szoksz, vagy megmaradsz dohányosnak. Ez rajtad múlik.
2013. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányzom,de nem rágódok ilyen kérdéseken! Lehet lepontozni nyugodtan.
2013. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az már jó hogy felmerül. Rövid távon lehet hiányozni fog hosszabb távon pedig anyagilag és egészségügyileg is jobban jársz. Ha első kőrben teljesen nem is tudod elhagyni próbálj kevesebbet szívni. Mióta dohányzol? Hány éves vagy? F/29
2013. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én valahogy azt érzem a kérdésből, hogy Te nem akarsz igazán leszokni (igaz, ezt írod is), mintha félnél nekifutni a leszokásnak, hogy talán kudarc ér.

Én minden tekintetben (20 év dohányzás és leszokás után) az abbahagyást javaslom.

Káros, drága...

Én azt gondolom minden sértő szándék nélkül, hogy az az értelmes ember, aki dohányzik, és tisztában van a kockázattal (mert értelmes) az valahol egy kicsit akaratgyenge....

2013. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, kb. 1,5 éve dohányzom, valahogy úgy érzem, amikor egy időre lerakom a cigit, hogy nem vagyok "önmagam" de nem a szó szoros értelmében, úgy értem, hogy ilyenkor kicsitt zárkózottabb vagyok és csendesebb.
2013. szept. 12. 23:19
 6/10 anonim ***** válasza:
azt tedd amit te jónak látsz, meggyőzni úgysem fog senki, mindenki csak acsarkodik a saját igaza mellett. Én leszoktam mert halt meg következményében jó barátom és féltem, de senkinek nem fogok kiselőadást tartani soha, arról, hogy miért ne dohányozzon, aki akar asz szívja aki nem az meg ne... "szabad" országban élünk.
2013. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mennyit szívsz el naponta és milyet?
2013. szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szörke elemet, napi 7 - 15 szál.
2013. szept. 14. 19:35
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

az,hogy ha lerakod a cigit egy időre és úgy érzed nem vagy "önmagad",az a leszokás velejárója. én 2éve cigizek 1 kicsit,aztán abbahagyom,aztán megint és így tovább,de amikor abbahagyom legalább 1 hónapig ugyan azt érzem amit te. utána meg tele leszek energiával,sokkal jobb a közérzetem :) de a bulik pillanata mindig megkívánja,hogy rágyújtsak,de hát ez van

2013. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem leszokom, és már 5 hete és 1 napja nem dohányzom, az utolsó válaszolónak igaza volt ezek a tünetek tényleg elmúlnak. Igaz néha ott van a kísértés, és félek, hogy valamikor véletlen rágyújtok, szóval ha valaki tud valamilyen módon még több érvet mondani a dohányzás ellen az adja ki magából, igaz szerintem tisztában vagyok velük, de úgy gondolom, hogy ez segíthet az ilyen kísértések ellen, ugyanis csak rá kell pillantanom.
2013. dec. 2. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!