Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy már annyisz...

Miért van az, hogy már annyiszor megfogadtam, hoyg többet nem cigizek, majd mindig rágyújtok megint? Pedig tudom, hogy nem kell!

Figyelt kérdés

Időszakonként mindig elcsábulok, rágyújtok. Pedig teljesen tisztában vagyok vele, hogy nincs szükségem a cigire, büdös, drága, hülyeség.

De időnként megint rágyújtok. Pl. Nem cigiztem 3 hete, most megint eszembe jutott, hogy jó lenne cigizni.

És ezt csinálom 1 éve.

Pl nyáron cigiztem júniusban, majd augusztus elején, majd szeptember elején.

Nem érzek olyan erős késztetést, hogy "jajj meghalok ha nem cigizhetek" csak egyszerűen elő jön, hogy jó.

Káros, meg utálom mikor cigiszagom van, de valahogy jó érzés addig amíg cigizek...

Nem értem hogyan.

Elszívok 1-2 szálat, majd utána eszembe jut, hogy nem is kell, majd elő jön, hogy de jó lenne elszívni most is egyet...

Mégis ez mitől van? Tehát nem cigizek mindig, csak időnként jön elő, de nem napi szinten, ilyen havi szinten. Tudom, hogy nem jó, meg nem is kell, de jön, hogy jó lenne.

Ez valami tudat alatti függőség?



2013. szept. 25. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom mert függő vagy, és nem elég erős az akaratod.
2013. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mert magadnak sem vallod be, hogy nem is akarsz leszokni.


én is dohányzom tudom milyen a cigi utáni vágy de én maradok a dohányzás mellett, nem akarok leszokni

2013. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szertartás miatt gyújtasz rá és azért mert jólesik, ne aggódj nem vagy rászokva. Milyen fajtára szoktál gyújtani? F/29
2013. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Philip Morris.

De folyton bánom, nem szeretem ezt a büdös cigiszagot, de maga mikor szívom akkor jó, arra a 10 percre kb...

2013. szept. 25. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
nem szereted a cigit mégis cigizel. senki sem kényszerít rá ha jólesik szívd ha le akarsz szokni többet ne gyújts rá majd idővel biztos elmúlik a cigi hiány
2013. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 DukePool válasza:
Próbáld ki az elektromosat, de valami normálisabbat nekem az bejött, én is sokat szívtam és nem is akartam letenni aztán váltottam erre és hibátlan de normális szett kell hozzá hogy füstöljön.
2013. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 theblondie válasza:
Én is cigiztem. Most jelenleg elektromos cigit szívok, és jó. Bár buliba, koncerten meg amikor sörözünk vagy bármi ilyen akkor én is dohányzom, de különben meg rá se gyújtok :)
2013. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!