Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti, hogy tudtatok végleg...

Ti, hogy tudtatok végleg leszokni a dohányzásról? Én a mai napon még nem gyújtottam rá, leakarok szokni. Valami jó tippet adni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Elhatároztam, hogy le akarok szokni és többé nem dohányozni.

Ennek már több, mint 3 és fél éve. És azóta sem dohányzom.:)

Akarat kérdése az egész. Aki le akar szokni, az leszokik. Aki meg nem akar, az meg nem fog.

2013. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Allan Carr könyve egy jó tipp.
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Allen Carr tippjeit nagyon hasznosnak tartom, mindazonáltal fontos az ideiglenes nikotinpótlás, mert a legkomolyabb elhatározást is meghiúsíthatja, amikor a falat kaparod és eszedet veszi a nikotin-elvonás. Nyilván nem vagyunk egyformák, de nekem sajnos olyan komoly elvonási tüneteim voltak (pedig nem is vágyakoztam igazán a cigire) hogy konkrétan azért gyújtottam rá, mert ment a hasam, szorított a mellkasom vagyis hogy "jobban" legyek. A nikotin egy hard drogokhoz hasonló addikciót kiváltó vegyület, épp ezért szerintem őrültség totálisan megvonni, mert annak az esetek 99%-ban az lesz a vége, hogy pár nap múlva lelki roncsként rágyújt az illető, aztán meg jön az önostorozás, hogy mekkora szar vagyok. Nem könnyű leszokni, de nem lehetetlen. És nem ciki akár orvosi segítséget kérni, mert drogfüggésről van szó, nem pusztán egy rossz szokásról, ami jószándékkal és akarattal leküzdhető. Az akarat egyébként itt nem működik. Azt kell belátni, hogy amit csinálsz, tökéletesen értelmetlen és rabszolgává tesz. Carr is erről beszél, érdemes elolvasni. Ha akarattal áll neki valaki, akkor hiába "szokik le", egész hátralévő életében azon fog keseregni és filózni, hogy de jó is lenne elszívni egy cigit, milyen jó is volt a régi szép időkben is dohányozni. Be kell sokallni a cigitől és kell egy nyomós indok. Nálam pl. ez a hiúság volt, mert nem sok mindenre vagyok büszke, de a szépségemre igen és nem akarom elrontani azzal, hogy fakó, korán ráncosodó bőrrel, bűzös cigiszaggal, rekedtes hanggal rontom az imidzsemet. Hülyén hangzik, de ez is egy ok. A javaslatom tehát: a Carr féle könyv és nikotinpótlás, fokozatosan csökkentve, aztán végleg elhagyva persze. Én rágóztam, nagyon sokat segített.
2013. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Énis rágózok.


4. nap cigi nélkül

2013. okt. 17. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Az durva nekem például nem volt erősek az elvonási tünetek, depresszióra nem vagyok hajlamos, csak egy jellegzetes csontokba érezhető érzést tapasztaltam, elég undorító volt de eltünt 2 hét alatt. 2 hónapja nem cigizek, és már egyátalán nem hiányzik, de az első hetekbe se hiányzott nagyon, pedig 4 évig bagóztam, úgyhogy totál emberfüggő az egész.. mostmár csak naponta egyszer jut eszembe 5 percre, még a füstös helyeken is simán eltudom felejteni és nem kivánom vissza

Én is úgy szoktam le hogy alvás után másnap már nem gyújtottam rá, alvás elött még ki is szellöztettem.

Soksikert

2013. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!