Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt mondják a cigi a öregíti...

Azt mondják a cigi a öregíti a bőrt, meg csúnya lesz. De akkor a tini lányok, miért szépek, hiába cigiznek évek óta sokat?

Figyelt kérdés
Nem látom rajtuk ki cigizni, és ki nem....

2013. nov. 5. 07:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem tini korban kezd el látszani, hanem a harmincas évek végefelé. Aki dohányzik, annak hirtelen, szinte egyik évről a másikra kezd el rohamosan, a normálistól eltérően sokkal gyorsabban öregedni a bőre, az arcbőre különösen. Ahogy az előttem lévő írta, ráncos, szottyadt, fakó lesz a bőrük. A fakóság, élettelenség mondjuk már fiatal korban is meglátszik. Én 28 N vagyok, amióta abbahagytam a cigit, azóta van egészséges arcszínem, mert nincs tele szén-monoxiddal a vérem. Én főleg hiúsági okokból szoktam le, elborzadtam a gondolattól milyen ronda leszek 40 évesen, ha nem hagyom abba.
2013. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Abban egyet értek, hogy nem egyik napról a másikra fog látszani valakin hogy cigizik, főleg nem tini korban.

Tini korban még több kollagént termel a szervezet, később 25 éves kor felett amúgy is kezd csökkenni a kollagéntermelés (minél idősebb valaki annál drámaibban), amit előzőleg is írtak, a cigi felgyorsít.


A cigiben lévő nikotin összehúzza az erek falát, ráadásul lerakódik az érfalra.


Így az erek nem jutnak elég oxigénhez, ezáltal az arc fakóvá és szürkévé válik.


Rengeteg vegyi anyag is van a cigiben, ami pusztítja a kollagént.


Arról nem beszélve, hogy amikor egy dohányos kifújja a füstöt, füstbe burkolja a saját arcát is, ez pluszba öregít, ráadásnak ott vannak a mozdulatok, amiket tesz közben (hunyorgás, ki- és beszívás amitől száj körüli ráncok is keletkeznek).


Na meg öregségi foltok is előbb jönnek létre, ami az idős emberekre jellemző.


Mint írták előttem, nem egyik napról a másikra alakul ez ki, de nem is pár hónap alatt, évek kellenek.


Van akin már 30 évesen meglátszik van akin 40 év körül, hogy sokkal idősebbnek tünik és ráncosabb mint a kortársai.


Az a gond, valaki tiniként rászokik, nem gondol bele, azt mondja ő még fiatal őt nem fogja öregíteni, de később lehet rohadtul nem fog tudni leszokni.


Ismerek olyat, aki mindenféle tapaszok nélkül leszokott, de olyat is aki az Istennek se sikerült letennie.


Ez egy elég erős függőség valakiknél, hiába tudja hogy káros és nem jó, egyszerűen nem tud nem rágyújtani.

Elvonási tünetei lesznek, ingerültebb lesz, főleg ha eleve ideges úgy érzi muszáj rágyújtania, mert úgy érzi lenyugtatja.


Van akinél rutin, megiszik egy kávét, azért, kitakarította a lakását, neki ez jutalom kiül cigizni.


Van akinek a rutin, a mozdulat hiányzik.


És van aki az eletromos cigire nem tud rászokni, ismertem olyat aki azt mondta neki nem jött be és továbbra is rendes cigit szív.


Én magam nem dohányzom és soha nem is dohányoztam, de beszéltem és ismerek dohányosokat.


Nőben és pasiban is láttam olyat, hogy valaki sokkal idősebbnek tűnt mint a valódi kora mert erős dohányos több éve.


Nemcsak a cigi öregíti a bőrt, hanem az alkohol, szoli, drog, túlzásba vitt napozás.


Az aztán egyik ''legjobb'' párosítás főleg nőknél, cigi+szoli.


Nem viccelek, ismertem olyan 22 (!!) éves lányt munkahelyről, akinek már ráncos, karikás, táskásak voltak a szemei, grillcsirkére is volt sülve, és állandóan kint láttam cigizgetni.


Az anyukám panaszkodott nekem régebben, hogy milyen nehezen viseli az öregedést, milyen depissé teszi hogy öregszik. De közben sajnos több mint 30 éve dohányzik és látszik rajta.


Én hiába mondtam neki évek óta, hogy szokjon le az egészsége és a bőre miatt, egyik fülén be, másikon ki.


Ő sajnos már nem tud és nem akar leszokni (hiába téptem a szám és küldözgettem neki cikkeket....).


Asszem itt gyakorin írta valaki, hogy az anyukáját a buszon leordította egy idős néni hogy adja át a helyét, holott az anyukája volt idősebb, csak ő nem dohányzott soha, fiatalosabb volt és a másik meg szét bagózta a pofáját azért tűnt idősebbnek. 😡


A cigizés azért veszélyes, mert könnyen rászokik az ember fiatalon, aztán k. nehezen teszi le. Azt mondogatja magának, ''majd leszokom'', ''utolsó cigi holnap nem gyújtok rá'', ''majd jövő héten'', ''majd jövő hónapban'', és ez így megy évekig, majd a leszokásból nem lesz semmi.


Szerencsés az, akinek pár év után van akaratereje van letenni.

2021. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!