Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet hogy a cigi serkenti a...

Lehet hogy a cigi serkenti a növekedést?

Figyelt kérdés
Tudom ez most igy hülyén hangzik...de a mostani osztályomban is aki legjobban cigiznek(fiúk)azok mind 180 cm-k... és lehet valami a cigiben ami serkenti a növekedést ? am én nem cigizek és 167 cm vagyok és 14 éves ..

2013. nov. 5. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem serkenti, sőt inkább gátolja mint elősegíteni.

Az osztálytársaid azért nőnek, mert kamaszok, és ebben a korban nyúlnak meg hirtelen a legtöbb kamasz. Ha nem dohányoznának akkor is megnyúlnának. Ennek semmi köze a cigihez, de több a genetikához.

2013. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, pont, hogy a megfelelõ fejlõdést akadályozza... a magasságod a genetikádon múlik, nemigen lehet befolyásolni...
2013. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. A dohányzás jótékony hatással bír az emberi testre.
2013. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem serkenti, ebben biztos lehetsz.


A testmagasságod 70-80%-ban genetika, a többi 20-30% függ a környezeti tényezőktől , ezek alatt értsd a sportot és a táplálkozást.

A dohányzásnak ehhez semmi köze.

2013. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tomi90 ***** válasza:
Nem serkenti, de nem is gátolja. Tudományos alapja nincs annak, hogy gátolja a növekedést, ezzel csak riogatnak. Nekem is volt több 180cm-nél magasabb osztálytársam aki cigizett.
2013. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!