Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megengednétek a 13-14 éves...

Megengednétek a 13-14 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

A lányom bevallotta, hogy minden hétvégén elszív egy szál cigarettát a nagyanyja sírjánál (anyám tüdörákban halt meg dohányzás miatt). Eléggé meglepett, és mikor kérdeztem, miért teszi, azt mondta, ezzel gyászol (nagyon szerette, és még mindig nem dolgozta fel a halálát. Pszichológushoz is járt, mert vagdosta magát) Egy éve csinálja ezt. Mit tegyek? Lebeszélni nem nagyon tudom. Ha meg megtiltom, akkor megint vagdosni fogja magát, amit nem szeretnék. Szerintetek ez még belefér?

Egy aggódó anyuka



2013. nov. 12. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Mond? Őszintén.....Rombolja magát,mellesleg,pont a tüdőrák okozott ennyi szenvedést!le kell ülj vele és belégess,ha kell órákat....és NE engedd meg!Saját érdekében,van aki hajlamos zeekre a betegségekre,és a cigi lehet az olaj a tűzre,az meg nem gyászolás duma,nem így kell gyászolni.Bocs,de ez csöppet sem normális,a vagdosást meg nem is akarom említeni.....Elmeorvos talán!
2013. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

megmagyaráznám, hogy ezzel nem gyászol, hanem megy a nagyi után

és továbbra is járatnám a pszichológushoz

mellesleg okos gyereknek tűnik, nem hiszem, hogy "gyászból" cigizne, csak rájött, hogy ez egy jó fedősztori...

2013. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele beszélni, valami olyanokat mondott, hogy meg akarja érteni, vagy hogy ha ö is cigizik, akkor talán közelebb kerülhet hozzá... aztán kibukott, és azt mondta hagyjam békén.
2013. nov. 12. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
jah,aztán majd megint kitalál valami újabb mesét,ha most rászokik a cigire,később nagyon nehezen lesz visszaút,de ha esetleg később letehetné,már lehet túlkéső...ilyen fejletlen szervezetre a cigi legalább 1000000000Xjobban káros,mint egy kifejlett felnőtt szervezetre,egyébként magam is dohányzom.[most mondjam azt hogy sajnos?].AZ már igaz,hogy nem 14évesen szoktam rá....mert volt annyi eszem,bőven felnőtt voltam már,de eléggé bánom.
2013. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15éves lány vagyok. Én is vitatkoztam régebben anyummal a cigiről. Persze azért nálunk, nálam ekkora probléma nem volt. Úgy gondolom hogy nem éri meg vitatkozni vele. Anyukám is próbált velem beszélni és nem hogy javult még rosszabb is lett a helyzet. Saját magamtól rá hogy nincs értelme dohányozni. Már nem dohányzok sőt kifejezetten utálom. Szerintem hagyd és ha rosszabb lesz a helyzet akkor tégy valamit. Bocsi a helyesírás miatt. Telefonról írtam. Remélem tudtam segíten. Ha van még kérdésed írj privátba :-)
2013. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mond el neki, hogy a nagyanyja nem szeretné hogy beteglegyen és úgy járjon [link] ezt mutasd meg neki és [link] ezt.
2013. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mutass rá, hogy ezzel inkább megalázza a nagyanyját, ha cigizik a sírjánál annak, aki a cigizésbe halt bele.
2013. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ugyanakkor heti egy cigitől nem lesz súlyos baja még egy jó ideig, és ha megtiltod, pont azzal afelé lököd, hogy csinálja. Szóval, mondd el neki a véleményed (esetleg a fentit a megalázásról, amit írtam), de ne akadályozd meg.
2013. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tiltással nem lehet nevelni. 14 évesen próbáltam ki a cigit azóta sem szoktam rá naponta, két van higy három naponta szivok el egy szálat néha becsúszik napi kettő dd az ritka. Ha nem akarod hogy elvegyék tőled akkor ezt hagyd meg neki!!

Ilyen közegben dolgozom és nem egy nem két gyereket elvettek a szüleitőlmert korhazba kerult a vagdosas miatt. Szoval ezt is mefdegelt higy magad mellett tudod a gyereked es hagyod hogy csinalja egy heten egyszer azt amit szeretne vagy idovel elvesztheted!

2013. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 b0m3 válasza:
25%
Hát én 15 éves fiú vagyok, 14 évesen, egy éve kezdtem cigizni, én is pár naponta egy szálat szívtam, mára, pedig szégyenlem magam miatta, de megvan a napi fél doboz. Nekem nem tiltották, de nem is tiltják. Szerintem ha tilos lesz még jobban csinálni fogja, de ha nem akkor talán magától rájön, hogy ez nem jó semmire. Még mindig jobb, mintha vagdosná magát, mert ha egyszer véletlen mélyebbre vág kész a baj, a ciginél meg ameddig heti egy szálat szív, a szmog jobban megárt. Remélem van valami hasznos abban amit leírtam. :)
2013. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!