Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Ti ha akartok,...

Dohányosok! Ti ha akartok, miért nem tudtok leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés
Én egy évet cigiztem, napi 10-12 szállal, és egyik napról a másikra letettem..
2013. nov. 24. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert nem mindegy, hogy 1 évet cigizgetsz vagy a fél eddigi életedet átbagózod napi 1-2 dobozzal. Egy év alatt még igazi függővé sem lehet válni. Utóbbi esetben a leszokási szándék és a megvalósítás nem következik egymásból, hiszen drogfüggőségről van szó: nem pusztán egy rossz szokásról mint amilyen pl. a körömrágás, ahol elég elhatározni, hogy nem csinálom többet és kész.
2013. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tomi90 ***** válasza:
Igaza van ez első válaszolónak, 1 év után még szenvedés nélkül le lehet szokni. Én 6,5 éve cigizek és egy hétnél többet még nem bírtam ki :(
2013. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti, hogy nincs is akaraterőtök...
2013. nov. 24. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Én le szeretném tenni, de nem megy. feszült leszek ha már 3-4 óráig nem gyújthatok rá. Volt mikor több mint egy évre sikerült letenni, de a munkahelyi stressz miatt visszaszoktam.

26 éves vagyok, szeretnék gyereket. Le kéne tennem a cigit, de nem bírom, hiába az akaraterő.De tudom ha szívom, csökkentem az esélyt arra hogy valaha is teherbe essek. :(

2013. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyarló az ember

A cigaretta Is drog, azért dohányzunk, mert testileg, lelkileg függünk!

2013. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
3,5 év után tettem le, szintén egyik napról a másikra. Mert akartam. Szerintem ennyi a kulcs.
2013. nov. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
30 éve cigizek és úgy hiszem bármikor abbahagyhatnám ha akarnám, az igaz, hogy már többmint 1 éve csak 10szálat szívok naponta. Előtte napi 1 dobozzal szívtam, elég jól ment a 10szálra való áttálás, erről viszont nem szívesen mondanék le, élvezeti okokból.
2013. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


De akkor ez azt jelenti, hogy nincs is akaraterőtök...


Rohadtul tévedsz, mert egyrészt én nem dohányzom már egy ideje és ezúttal abszolút nem akaraterőből tettem le. Hagytam már abba abból is, de 2-4 nap után reszketve gyújtottam rá egy szálra, aztán saját magamon röhögtem, hogy is képzeltem ezt, mégis meddig szívatom még magam? Mert aki "akaratból" teszi le, lélekben még 30 év után is cigi után fog sóvárogni, csal elfojtja, mert az emberi elme így működik. Mint a "száraz" alkoholisták esetében. Rágtam a körmöm, tépkedtem a számon a bőrt, kényszeresen nyomkodtam a bőrömön a pattanásokat, nos ezekről tényleg akaraterőből szoktam le. Az akaraterő egy kényszerrel véghezvitt cselekedet, amikor tudod, hogy valamit le kell küzdened és tudatosan nem csinálod. A cigifüggőséghez pont ÍGY nem lehet hozzáállni: erre lélekben kell megérni, megérteni a kötődés-elengedés folyamatát, de ehhez komolyan függőnek is kell lenni, nem 1 éve cigizgető, hobbidohányosnak mint amilyen te voltál. Szembe kell menni a függőséggel, nem bagatellizálni, el kell fogadni, ki kell az embernek magát tombolni és végül el kell fogadni, hogy örökre veszélyeztetett visszaesés szempontjából és törekedni a tartalmas életre. Most baromi közhelyes leszek, de neked erről tényleg fogalmad sincs, de hidd el, jobb is így neked.

2013. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"30 éve cigizek és úgy hiszem bármikor abbahagyhatnám ha akarnám, az igaz, hogy már többmint 1 éve csak 10szálat szívok naponta. Előtte napi 1 dobozzal szívtam, elég jól ment a 10szálra való áttálás, erről viszont nem szívesen mondanék le, élvezeti okokból."


Olvad el Allen Carr könyvét.

2013. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kb 5 éve cigizek és először szeptemberben jött el az a pillanat, hogy leteszem. Hát.. bírtam 3 napig, aztán ismét rágyújtottam. Rohadt nehéz... Nekem ne mondja senki, hogy 5, 10, 15 év után egyik napról a másikra letette és eszébe se jutott elővenni egy szálat és meggyújtani...:D
2013. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!