Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki mennyi idő után szokott...

Ki mennyi idő után szokott vissza a cigarettára? Évek óta leraktam, mégis mostanában folyton cigizhetnékem van.

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 03:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Használj elektromos cigit ! Még mindig nem olyan káros ,mint a normál cigi . Egyébként inkább tereld valamivel a gondolataidat ,a cigiről ,hülyeség lenne ennyi idő után visszaszokni ,más mi -mindent megtenne ha le tudná tenni azt az átkozott cigit ...
2013. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az e cigirol hallottam hogy felrobbant vki szájában. Kösz én inkabb kihagyom.
2013. nov. 25. 15:09
 13/23 anonim ***** válasza:

"Majd nyolc éve nem cigizek, már kitisztult a szervezetem, úgyhogy ha mértékkel cigizgetnék szerintem már nagy bajom nem lehete."


Pár hét, maximum pár hónap múlva ugyanott fogod folytatni ezzel a csak "mértékkel" cigizgetek önámítással, mint 8 éve, amikor abbahagytad. Függő maradsz egész életedre, ezt el kell fogadnod: pontosan ezzel jár, hogy időnként elfog a régi kattogás, mint minden exdrogosnál: ezeket a késztetéseket át kell vészelni és folytatni a nem dohányos életet. Életed legnagyobb hibáját követnéd el, ha újra rágyújtanál.

2013. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ennél azé vannak nagyobb hibáim is.
2013. nov. 26. 00:44
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből kérdezem ,de tényleg nincs benned visszatartó erő a dohányzással szemben ? Van még egy ötletem ,egy másik ismerősömnek bejött !!! Vízipipa ;-) ... Nem káros ... tökjó íze ,illata van ,az ízeket kedved szerint variálhatod .Nagyon jó levezetés ,rituálé akár egy stresszesebb nap után !
2013. nov. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én több, mint 10 éve nem gyújtottam rá, de néha most is megkívánom. Ilyenkor persze győz az eszem: gusztustalanul büdös lennék pl. . Ne is beszéljünk a káros hatásokról, meg a többi esztétikai dologról. Szóval ezt végiggondolom, és rájövök, hogy nagyon nem érné meg rágyújtani.
2013. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ha napi csak 10 - 15 szálat szívok, csak nem lesz bajom
2013. nov. 26. 12:59
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát azért már 15 szál nem kevés ! (10 sem ) ..De te tudod ,hogy mérgezed magad .! Amúgy is sok "kicsi" sokra megy ! Légyszi írd már meg miért ragaszkodsz ennyire a cigarettához ?!
2013. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én januárban szoktam le 11 év cigizés után, napi 1 dobozzal ment el.

Nekem is sokszor eszembe jutott már, hogy milyen lenne ismét rágyújtani, hiányzik az egész, mert szerettem cigizni. Viszont ott van az, amiért leszoktam. 1. A párom nem dohányzik, s irtó önző dolognak tartom, ha valaki már csak a füstjével mérgezi/zavarja a párját

2. Napi egy doboz cigit ha kiszámolom, havi szinten kb 27 ezer Ft...Tudom jobb helyre is költeni.

3. Lassan szeretnék babát, s nekem az ő egészsége/anyagi biztonsága fontosabb, mint az én luxus függőségem.


Szóval hiába szerettem cigizni, s jól esne akár most is rágyújtani, nem fogom megtenni. Ro*adt önző dolognak tartanám, ha csak magamat nézném, hogy nekem az milyen jó érzés. Ilyen alapon a család minden tagja havi szinten kidobhat az ablakon 30 ezret, s utána meg pislogunk, hogy nem haladunk egyről a kettőre.

S még meg sem említettem az egészségügyi részét.

2013. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ugye én majd nyolc éve letettem, és anyagilag tuképpen most sem vagyok sehol. Természetesen harmincat én sem tudnék kiadni rá, de ha tölteném tízbōl kijönne.
2013. nov. 26. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!