Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egy dohányzót aki rá van...

Ha egy dohányzót aki rá van szokva a dohányzásra, elvenném tőle a cigit, és bezárnám valahova, akkor letudnak szokni a "muszáj" miatt?

Figyelt kérdés

Én csak nem hagynám kísértésbe esni!

Mit tudna tenni? Ideges lesz, felmegy a pumpája, őrjöng, de egy idő után muszáj lenne neki lenyugodnia!

Ha nem jutna cigihez mondjuk 2-3 napig, akkor sikeresen leszokna róla? Mert muszáj lenne neki!

Mit tudna mást csinálni? Megrágná a falat?



2013. dec. 26. 15:58
 1/8 A kérdező kommentje:
2-3 hónapig* bocsi! :D
2013. dec. 26. 16:01
 2/8 intrepid ***** válasza:
Én hagytam abba dohányzást, 2 - 3 nap bezárás az nagyon kevés, én 30 nap után éreztem, hogy biztonságosan elmúlt. És igen, talán még a falat is megrágná.
2013. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először jön a sóvárgás a cigi után, utána kb 3-4 óra után a dekoncentráltság érzése. Ha így erőszakkal próbálod az teljesen felesleges, ha valaki nem határozza el a leszokást akkor te hiába teszel bármit is. Bár amit írtál az nem a muszáj kategória, az inkább az én akaratom ráerőltetése a másikra.
2013. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg le tudna szokni, de - attól függöen, hogy mennyire erös dohányos - pár napig/pár hétig igencsak rosszul lenne.


De a leszokáshoz nem elég 2-3 nap, még ennyi hét sem elég.

Ezen kivül ha nem AKAR leszokni, akkor az elsö adandó alkalommal újra vesz cigit és akár több év kényszerszünet után is minden további nélkül tudja újra folytatni. (Van olyan ismerösöm, aki - félig-meddig önként - leszokott, és 15 év!! után szokott vissza!


Szóval egy ilyen akcióval legfeljebb azt éred el, hogy az illletö TÉGED megútál, a cigit nem.

2013. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elzárnád tőle akkor valahogyan szerezne ha csak nem zárod őt is egy ketrecbe.
2013. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az illető felnőtt, akkor nem zárhatod be, mert börtön jár érte. Ha mondjuk a 10 éves gyerekedről van szó, akkor is kellene orvosi igazolást vinned, hogy hol van a gyerek (mondjuk) 2 héten át, miért nem ment iskolába? Szerintem mindenképpen kérj segítséget, mert vannak erre fórumok!
2013. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez csak elméleti! :)
2013. dec. 26. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretett dohányozni, bezárhatod egy évre is, egy év után kiengeded, és az első dolga az lesz hogy vesz egy doboz cigit és rágyújt.
2013. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!