Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy nem tudtam...

Miért van az, hogy nem tudtam rászokni a cigire, se a fűre?

Figyelt kérdés

Sokáig cigiztem, mindig volt nálam, de nem azért mert szükségem volt rá, és még jól sem esett, sőt. De mégsem tudtam rászokni! Ugyanez volt a marihuánával...akárhányszor szívtam, sose éreztem késztetést, hogy rászokjam.

Miért van ez? Erős az idegrendszerem?

18/L



2014. febr. 14. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
örülj neki inkább! :)
2014. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De akkor mi a jó istennek dohányzol??
2014. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

A tévhitekkel ellentétben a fűre és a cigire is elég nehéz rászokni. Nagyon sokáig kell ahhoz jelentős mennyiséget szívni, hogy fizikai függőség alakuljon ki.


Az emberek azért "szoknak" rá olyan könnyen, mert nekik pszichés kielégülést nyújt, aka szeretik csinálni. Jaj most ideges vagyok, cigi, jaj most fáradt vagyok, cigi, jaj most dolgozni kell, cigi, jaj most ettem, cigi, jaj most rossz a kedvem, cigi, jaj most jó a kedvem, cigi. Ez valójában nem fizikai hanem pszichés függőség.


Egyébként én 8 évesen cigiztem először, 15 éves korom óta pedig "rendszeresen", ha bulizom. Most 25 vagyok, és perpill hónapok óta nem cigiztem. Amikor elmegyek partinyaralásra, akkor akár minden nap. Én sem szoktam rá soha, és nem is érzek semmilyen késztetést rá. Ugyanis nekem nincs rá szükségem pszichésen, fizikai függőség meg nem alakul ki azzal hogy elszívsz 10-20 doboz cigit.

2014. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:
Örülj neki. Az emberek nagy része azért szokik rá, mert a napi rutinjuk részévé válik. Egyébként én is valahogy így vagyok ezzel, napi max 1-2 szálat szívok ha ideges vagyok, vagy leülök valakivel beszélgetni vagy meginni egy kávét. Én csak azt nem értem, hogy ha nem esett jól akkor mi az istennek szívtad?
2014. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be hogy a cigire sokkal könnyebben rálehet kattani mint a marihuánára,sőt még fizikai függőséget is kialakít.

Ha valaki okosan használja a füvet,és nem szivjaszét az egész napját,akkor nem elitélendő,sőt mértékkel sokkal egészségesebb mint az alkoholfogyasztás.

2014. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!