Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzik a szomszédom és...

Dohányzik a szomszédom és zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szia!


A földszinten lakok, a nappali és egyben hálószoba ablaka pont a bejárathoz nyílik. Mellettünk van egy műhely, ahonnan az úriember kijár a bejárat elé bagózni, és a füst telíti a szobámat. Már megkértem, hogy legalább szóljon be, ha látja, hogy nyitva van az ablak, hogy becsukhassam, de ez nem használt. Azóta raktam ki egy A/4-es lapot, hogy a bejárat 5 méteres körzetében tilos a dohányzás. Sajnos ezt valaki (lehet, hogy ő maga) letépte, sajnos ezelőtt láttam a papír mellett dohányozni is ráadásul. Mit tegyek? Hogyan oldjam meg a problémát? Leszoktatni nem akarom, nem is lehet, de a hatóság meg nem foglalkozik ilyenekkel szerintem, 5 m ide vagy oda. A tanácsokat előre is köszönöm! Jóéjt!


2014. aug. 16. 02:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Semmit nem tudsz tenni,es ne is akkarj!!!te nem szabhatod meg hogy a bejarati ajtonal ahol (panel lakasrol beszelunk)nem dohanyozhatnak!! Bejelenteni sem kotelesek hogy hallo zarja be az ablakot mert epp ra szerene gyujtani!!! Sajat lakasod megtilthatod de az ott jott elment kapu ajto elott mar nem!!!!ez egy kicsit betegesnek tunik bocsi!!mert tudod naponta az ablal alatt hany jaro kelo elmegyen cierettaval????nagyon sokan!!! Csak kis idore nyisd ki azt az ablakot. Aztan zardbe !nyis mas gelysegben ablakot ahol nem jonnek mennek cigarettaval az emberek!!! Nem a te hazadban cigiznek es igazabol nem is kell alkalmaszkudniuk mas embernek.....elhiszem aki nem.dohanyzik annak kellemetlen helyzet ez es büdös is:)....ez van... nem kell egesznap ott nyitva hagyni az ablakot es problema megoldva!!!mas hrlysegben nyiss ablakot
2014. aug. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Szia.


Az az Ő területe,nem tehetsz semmit, szellőztetsz.

2014. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
milyen műhelyről van szó? esetleg utánanézhetsz az adott műhelyre való jogszabályokra, és ha azok közt van olyan, ami előírja, hogy a bejárat előtt x-méterrel tilos a dohányzás, akkor egyszerűen fogsz egy aznapi hírlapot magad elé tartod úgy, hogy benne legyen a képben és lefotózod az úriembert, majd ha így sem tudod meggyőzni, hogy ne ott, akkor szépen feljelented a munkavédelemnél...
2014. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Tipikus magyar mentalitás, dögöljön meg a szomszéd tehene is...
2014. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

nem, ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene;

ez e többszöri kérésem ellenére, továbbra is telebüdösíted a lakásomat...

2014. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Pufff.....2 gyakorid van ???mert 1 a kerdesedre valaszoltal .most pedig egy valaszolonak :)
2014. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan "Dohányzást tiltó" tábla Pl közintézményeknél) amelyen telefon szám is található, ha valaki meg nem engedett helyen dohányzik. Felhívhatod őket, és megmondják neked, mit tehetsz ellene...
2014. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

42% nem nek 2 gyakorim van, hanem a közmondás úgy hangzik, hogy ha az Én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is...

erre mondtam Én, hogy ez nem az a helyzet, hanem a többszöri kérésem ellenére is....

érted? egyes szám első személy, mivel a közmondás is egyes szám első személy... lo-gi-kus???

2014. aug. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Régen nem volt ennyi finnyás antinikotinista...
2014. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
A kérdésre válaszolva: akaszd föl magad.
2014. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!