Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A herbál eladása törvénybe...

A herbál eladása törvénybe ütköző tevékenység?

Figyelt kérdés

Tehát a legálisan vásárolható, ugye füstölőként árusított herbált el lehet adni anélkül, hogy probléma legyen belőle?

Természetesen csakis úgy, mint ahogy vette az illető, azaz füstölőként. Miután eladtam én már nem szabhatom meg az illetőnek, hogy mit csináljon vele.


Mit gondoltok/tudtok ?



#herbál #legálisfű
2014. okt. 5. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a herbált nem árulják füstölőként, de bármi olyan dolog, amit egyébként drogként is használható (pl.: hígító) továbbadható másik személynek, tehát, ami kereskedelmi forgalomban van, azt át tudod adni másnak. De pl. cigarettánál, elvben büntethető vagy, ha kiskorúnak adod át, azért írom, hogy elvben, mert nem valószínű, hogy kiderül.
2014. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok féleképpen árulják. Pl: Illatosító, füstölő, növénytápsó meg ilyesmiket olvastam.
2014. okt. 5. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lehet kapni a boltban, akkor az eladásából nem lehet bajod, de a fogyasztásától viszont igen, a hipot is lehet kapni, mégsem szabad meginni. Ne ilyen szarokat szívjál. Ha pedig eladod valami hülyegyereknek és szarul lesz, akkor úgyis téged vesznek elő, ha a rendőrség nem is tud veled sokat kezdeni, a rokonai pl. elővehetnek.
2014. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Gondolom akkor kimered írni, hogy hol veszed és mennyiért, egyébként ha nem tartalmaz C listás anyagot akkor lehet árulni, természetesen, számlát kell róla adnod, nyugtát, blokkot, előírásnak megfelelően, valamit adóznod kell utána.
2014. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 5. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

amennyiben számlát adsz róla, és adózol a jövedelmed után, nem követsz el semmi törvénysértőt... én személyesen ismerek egy srácot, aki ténylegesen füstölő alapanyagnak hozza be nagy tételben az országba, és a legtöbb vásárlója ténylegesen füstölőt is gyárt belőle... de sajnálatos, hogy valóban van aki nem azért veszi...

Azért azt illik tudni mellé, hogy dizájner drog, és mint olyan, folyamatosan azonosítják és illegálissá nyilvánítják az alapanyagait. így számodra érdemes tudni, hogy éppen pontosan miből is van, amit eladsz, nincs e véletlen már fent a tiltó listán, ugyanis könnyen szopcsi lesz a vége...

2014. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!