Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! A cigi jó dolog,...

Dohányosok! A cigi jó dolog, vagy rabság?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 11:18
1 2
 11/18 anonim válasza:
75%
Hát rabság és jó dolog. Pár éve dohányzom, bánom, hogy rászoktam, de a terhességem alatt leraktam. Azután nem szoptattam és jó volt szívni hiányzott. És most megint bánom, hogy visszaszoktam de azért a sok munkai stessz alatt néha jó rágyújtani. De előzők között igen...FIZETSZ A HALÁLODÉRT!
2014. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Baromság, hogy szabadnak érzed magad. Én is dohányzom, de az nem nevezhető szabadságnak, amikor egy óra után azon kattog az agyam, hogy de jó lenne rágyújtani. Meg ha nincs nálam cigi, ideges leszek és keresem a dohányboltot.


Nyilván jó dolog annak, aki szívja, én is szeretem, ezért dohányzom. Ha nem lenne jó, nem tenném. De ha életemben soha nem gyújtottam volna rá, nem is hiányozna és nem is érdekelne. Egy nem dohányzónak nem kevesebb az élete és nem kevésbé élvezetes, mert nem is érdekli a cigi. Szóval az is nettó baromság, hogy minek éljek, ha nem drogozhatok. Van elég sok élvezetes dolog az életben a dohányzáson kívül, és aki még nem szokott rá, legjobb, ha nem is teszi. Elején én is úgy gondoltam, hogy napi egy-két szál az semmi, és akármikor le tudnám tenni. Aztán napi 4-5 szál semmi, ma meg már napi 15 szállal szívok és bizony érzem a mellékhatásait. Többet köhögök, nehezebben bírom a fizikai megterhelést, jobban fáradok. Szeretek dohányozni, mert kikapcsolja az agyamat egy rövid időre, de jobban örülnék, ha anno nem szoktatom rá magam, mert leszokni nagyon nehéz. És aki egyszer rászokott, az soha többet nem szokhat le igazán, csak visszafogja magát. Mert nem a fizikai nikotin-függőséget nehéz leküzdeni, hanem a pszichikai függőséget. Mert az embernek az éveken keresztül beleivódik a mindennapjaiba az a rutin, hogy úgy "tart szünetet", hogy rágyújt.


Tömören a cigi jó dolog annak, aki dohányzik, de rabság is, mert nem tudsz tőle elszakadni, minden tevékenységedet hozzáigazítod a dohányzáshoz. Ha egy dohányost elküldesz egy pár-órás tevékenységre, az lesz az első gondolata, hogy mikor és hol tud rágyújtani (nyilván van kivétel, meg kocadohányos, de a többség ilyen). És ha nincs rá lehetősége, hogy rágyújtson, akkor meg rosszul érzi magát. Na ez szerintem nem szabadság.

2014. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Számomra nem rabság, és remélem ez így is marad. Jelenleg még csak az előnyeit élvezem :D
2014. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 BlodDrunk ***** válasza:
84%

Jól esik,szeretem az izét,szeretek cigizni nah ez volt a jó része..


A rabság:-Borzalmasan nehéz leszokni évek után.

-Ha nincs nálad cigi ideges vagy.

-Ha nem tudsz rágyújtani ideges vagy.

-Sok töprengesz azon,hogy mikor és hol gyújts

rá munka,suli közben.

-Reggel ameddig nincs meg a kávé cigi-cigi kombó

ki se nyílik a szemem.

-Havi 30ezer Ft-ot elfüstölök


Nah ha ezek a negatívumok nem zavarnak és van ennyi fölös pénzed cigizz ha nincs akkor NEE én is szánom a napot mikor rágyujtottam.



19F napi 1doboz(3éve dohányzom)

2014. dec. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
igy is ugyis meghalsz egyszer maximum pár évvel hamarabb. nem kell unalmasan leélni az életed. sztem ennyi belefér. csak az anyagi költségekkel vannak bajok. de azt meg te látod.
2014. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 poiu ***** válasza:
Rabság. Jó érzés rágyújtani, ha rég szívtál, de a valódi dohányos nem várja ezt meg (legfeljebb estétől reggelig)és többet szív, nehogy megvonási tünetei legyenek. Legalábbis én ezzel így voltam (40 évnyi dohányzás után 3 éve tiszta).
2014. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak addig jó, amíg 1x meg nem próbálsz megszabadulni tőle, mert onnantól rabság!
2014. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy egyszer úgy is meghalsz és nem kell unalmasan leélni az életet. Vagyis ezzel a felfogással. Én is dohányzom, látom a jó és rossz oldalát egyaránt.


Miért lenne unalmasabb egy nemdohányzó élete? Az olyan izgalmas, hogy kiállsz a kapu elé öt percre füstölni? Én is szoktam, és élvezem is, de aki nem dohányzik, annak miért hiányozna ez? Aki egyszer dohányzott és leszokik, na annak lehet, hogy néha unalmasnak tűnik a nemdohányzás, de az életet nem hiszem, hogy a cigi teszi élvezetessé. Akinek igen, annak elég sivár lehet az élete.

2015. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!