Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Olvastam 1 oldalon hogy a...

Olvastam 1 oldalon hogy a cigi nem fogyaszt sőt. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam 1 oldalon hogy a cigi nem fogyaszt sőt növeli az inzulin szintet , ami cukorbetegséget és elhízást okoz.

Jó lenne tudni hogy az oldal mennyire jogosan állítja ezt , mert akkor nagyobb az esélye hogy fogy az ember diéta mellett ha nem dohányzik.


Nektek mi a véleményetek?



2014. nov. 26. 20:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez örök kérdés.


Akinek sikerült leszoknia, azt mondja, hogy egyszer kell elszánni magad és abbahagyni. Utána egy ideig még hiányozni fog, de tudatosan el kell tudni utasítani.


Hallottam már olyanról is, aki leszokott róla egymás után többször. :))


Van ismerősöm aki abbahagyta és már több éve komolyan nem dohányzik, mert amikor elkezdte a leszokást, megérezte azt a könnyebbséget, amit a lassan tisztuló tüdő jelent. Azóta kezdett eleinte szagokat érezni maga körül, ahogy mondta. Nem fújtatott, ha fel kell menni lépcsőn, könnyebben kapott levegőt és hasonlók.


Ismerek egy lányt, aki 14-16 éves kora környékén kezdett el cigizni. Mondtam, hogy ne tegye, mert nem fog tudni később leszokni róla. kb 30 éves volt, amikor rájött, hogy mennyi pénzt elvisz tőle, tőlük ez a szokás. Szóval rájött, hogy sok szempontból előnytelen dolog. Abbahagyta és persze helyette enni kezdett, a szükségesen felül mindig minden helyett. Nagyon meghízott, de ez alkat és adottság kérdése is. Most 45 év körül jár és nem dohányzik.


A szülei is erős dohányosok voltak. Az anyja le kellett, hogy szokjon róla egészségügyi okok miatt, a férje meg csak szolidaritásból hagyta abba, hogy ne kívánja meg tőle a felesége. Azóta sem dohányoznak.


Volt egy másik ismerősöm (egy asszony a házban, ahol lakom), aki azt hangoztatta, hogy soha senki nem fogja lebeszélni a dohányzásról. Nagyon makacs dohányos volt.

Amikor találkoztam vele, mindig egyre többet köhögött és mindig tömény nikotinszag lengte körül amerre ment. Erről ő maga nem is tudott. Az arca egyre ráncosabb lett ahogy fogyott (mint utólag kiderült, a végső stádiumban) a cigarettától. Végül abbahagyta a dohányzást, de már nem sokáig élvezhette a füstmentes életet. Gondolom, már csak végső kétségbe esésében hagyta abba. Nem volt más lehetősége, ha még pár hetet-hónapot élni akart. Évának hívták. Két lánya volt és egy fia, akiket itt hagyott idő előtt.


Sőt, volt egy félelmetesen nagyon sovány, beesett arcú férfi is, aki itt lakott a házban és még a liftben is dohányzott. Időnként beszállt a harmadikon, maga mögé dugott cigivel. Azóta már ő is eltűnt, nem tudom mi történhetett vele. talán ő is "elfogyott" a sok cigarettától.

2014. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Félelmetes :(
2014. dec. 2. 23:26
 13/13 anonim ***** válasza:
nem fogyaszt csak elveszi az étvágyad
2014. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!