Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet a legkönnyebben,...

Hogy lehet a legkönnyebben, leghatékonyabban leszokni a cigarettáról?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy járható út van, így lehet nevezni a legkönnyebbnek is! Abbahagyod és nem gyújtasz rá többet! Tapaszalat (7 év napi másfél doboz után hagytam abba így!)
2015. márc. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tomasz84 válasza:
35%

Nincs sok tapasztalatom, mert most próbálok leszokni én is, de érezned kell hogy tényleg le akarsz szokni. Semmi máson nem múlik csak rajtad. (9. napja nem gyújtottam rá napi egy doboz arany malbi elment) Most néha vízipipázok nekem ez segít... sokat :D


ELSZÁNTSÁG KITARTÁS!

2015. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én egyszer egy kellemes nikotinmérgezéssel szoktam le róla
2015. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem próbáltam tapaszt meg hasonlókat, de lehet hasznodra válna az is. Azonban elhatározás nélkül a tapasz meg a rágó se ér semmit.

Mielőtt abbahagynád tarts önvizsgálatot. Mikor, miért gyújtasz rá és próbáld elképzelni az adott szituációt cigi nélkül. Próbáld felismerni hogy mi lesz a legnehezebb élethelyzet amiből a leginkább hiányozni fog (pl buszmegálló, pia mellé stb) és készülj fel rá lelkiekben, esetleg találj ki vmi más elfoglaltságot, ami kitöltené vagy enyhítené az adott szituációban cigi nélkül keletkező űrt (rágó, zene) . Tisztázd magadban hogy miért akarod megtenni, erősítsd meg az elhatározást. Ismerd fel, hogy melyek lesznek azok a helyzetek, ingerek amelyek pöfékelésre késztetnének. Pl nehéz lesz ha látsz vkit cigizni, megérzed a szagát, a dohányzórész társasága hiányozni fog stb. Emésztgesd ezeket is. Készíts tervet magadban, magad ellen, önmagadért :).

Tűzz ki egy napot a naptárban amikor "útnak indulsz". Ez a nap ne legyen irracionálisan messze de közel sem. S amíg el nem jön ez a dátum készülj fel lélekben, figyeld meg a szokásaid és készülj fel a megpróbáltatásokra. Lehetőleg olyan időszakot válasz ami stresszmentes lesz. Ezt megelőzően hetente csökkentsd 1 adaggal a koporsó szöget :D. Tarts magad hozzá! Időnként lehet egyel meghaladod az előírtat de inkább ekkor botladozz mint amikor eljön a NAP. Ha egy két esetben nem sikerül tartani árasszon el a bűntudat, de ne érezd egyértelműen kudarcnak mert az a kedvedet szegi. Ez is egyfajta "tanulás" része. Néha hibáznunk kell, ez is a fejlődéshez vezető lépcsőfok. Ezáltal ha már elkövetted például ismerni fogod az okot hogy miért gyújtottál rá az elhatározásod ellenére is. Tulajdonképpen látod az "ellenséget" ami ellen haditervet készíthetsz, hogy legközelebb ne forduljon elő. De tényleg igyekezz tartani magad ehhez. Mert ennél rosszabb lesz csak.

Nem kell eljutni a napi egy szálig a csökkentésben amúgy. Annyi már úgy sem lenne kielégítő semmiképp. De lényeges szerintem, hogy NE AZONNAL akard abbahagyni. Ebben a periódusban érdemes valamilyen gondolatelterelő aktuson törni a fejed. Kell valami ami megakadályozza, hogy egyfolytában arra gondolj, hogy nagyon nehéz cigi nélkül. Kösd le magad valamivel. Nyelvtanulás, sport, beszélgetések vmi ami jó neked.

Amikor elkezded, gondolj arra hogy nem örökre tetted le, hanem csak szünetelteted nem behatárolt ideig. Ez azért erőt ad az elején mégha hazugság is. Ha már gyűlnek a napok, egyre több ideje vagy füstmentes, akkor pedig gondolj arra, hogy egy cigivel az eddigi egész munkádat tönkre tennéd és semmibe veszne. Bírni kell! Ha eddig kibírtad akkor menni fog még.

Én így szoktam le, jobban mondva 1 év és 20 napja nem füstölgök :). Sokszor álmodtam azt hogy cigizek. Borzalmas volt!!! Mindig bűntudatom lett, és mindig gondolkoznom kellett hogy most komolyan rágyújtottam vagy sem??? XD Fúúú de rossz volt. Nekem a kritikus időszak egyébként az első három hónap volt. Onnantól könyebb volt már kordában tartani a dolgokat.

Sok sikert ;) :)

2017. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Basszus most látom, hogy két éves a kérdés xD. Már lehet rég nem aktuális én meg regényt írok xD
2017. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!