Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vannak olyanok akik azért...

Vannak olyanok akik azért dohányoznak, hogy megpróbálják nem megérni az időskort?

Figyelt kérdés
Ha mellette még jól is esik az ok, de legbelül érezte már ezt valaki, hogy ezért csinálja?
2015. márc. 11. 11:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom...tudom. Vannak olyanok akik 60-70 éven keresztül dohányoznak és élnek stb. De ez akkor is az önmérgezés egy komolyabb fajtája.
2015. márc. 11. 11:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tisztában vagyok a veszélyeivel, de én sajnos eléggé rászoktam, eleinte csak napi 2-3 szál volt az adagom most olyan 14-16 szálat szívok el naponta sajnos jól rászoktam de nem akartam. Viszont 20 éves koromba berágtam és letettem a cigit mert a pénzt vitte mint a nyavalya pedig akkor még fele ennyibe került mint most. Utána 3-4 évig nem is kívántam semmi, jól elvoltam nélküle. Aztán az új munkahelyemen egyik kollégám bent töltötte a cigijét a pihenő helyünkön csak mert ott ezt engedték ha csak pár szálat tölt be az ember magának és valami külföldi dohányt kapott egyik ismerősétől ajándékba és mondta hogy 5x jobb az íze meg lágyabb mint a hazai termékeknek. Akkor ugye saját magamtól kértem tőle egy szálat pedig ő is tudta hogy már nem dohányzok meg semmi, de adott és kimentünk a kijelölt helyre, akkor annyira rám jött a dohányzási vágy hogy rögtön hozattam vele még 60 grammot és utána szépen rászoktam megint és már mindegy milyet szívok csak legyen valamilyen. Tavaly nyáron amikor megint elvitte a pénzem az a rohadt cigi főleg a dohány ára akkor megint eldobtam, de 2 hónap után annyira előtört belőlem a vágy hogy a megmaradt dohányaimból meg hüvelyekből gyorsan betöltöttem egy szálat és elszívtam.

Azóta meg nem tudom tartani magam, bár most úgy csinálom hogy napi 4-5 szál maximum de próbálom csökkenteni. Munkahelyemen átvariálták a dohányzó helyet, ott nem a törvények miatt hanem olyan üzemi részen volt ahol könnyen gyúlékony anyag raktárat alakítottak ki és ugye a szabályok szerint jó helyen volt a dohányzó, de nem mertek kockáztatni és inkább arrébb tették a gyártelep másik oldalára ahová 8 perc séta van. Jó nálunk nincs kiszabva x idő a szünetekre mert sokszor ha olyan gyártás közepében vagyunk akkor nem lehet csak úgy elmenni mg ha 10-20 percig megy a gyártás és csak felügyelet kell a gépnek akkor elmehetünk dohányozni meg kávézni vagy kajálni ha van aki figyeli a monitorokat tehát ebből ott nincs ügy de én berágtam és inkább nem dohányzok bent. Munka előtt szoktam 1 szálat elszívni, meg utána is hazafelé menet elszívok egy szálat illetve reggel meg este, bár este többször nem mert akkor már nincs kedvem kimenni az erkélyünkre :D De teljesen leszokni egyszerűen ne tudok hiába akarom nem megy sajnos. És tudom hogy magamat rongálom vele, bár a tüdőmnek még nincs baja a dokik szerint, és az állóképességem is rendben van mivel sportolok is. Egyedül a cigi az ami káros szenvedélyem, inni nem iszok alkoholt.

2015. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én igen. Nem szeretnék 50 évesen ahogy a haverom mondaná "aszalódni". Gyereket sem akarok a mentális betegségeim miatt, mert úgyis örökölné a szociális fóbiát stb.
2015. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!