Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 17 éves vagyok.2 éve dohányzom...

Atm23 kérdése:

17 éves vagyok.2 éve dohányzom.2 hete apró hólyagok jelentek meg a nyelvemen és fehér lepedék (előtte egy hétig beteg voltam. Megfáztam). Mire utalhat?

Figyelt kérdés
Családorvosnál vettek mintát a nyelvemről.. Mondták, hogy a garatom is olyan. Elküldték laborba, negativ lett.. Azt mondták hogy semmi bajom. Aztán egy hete 5-6 nagyobb hólyag jelent meg a nyelvem hátsó részén.. Néha fájnak. Az apró hólyagok elmultak, de a garatom meg olyan, a nyelvem egy kicsit jobban néz ki de még mindig nem az igazi. Lehet komolyabb próbléma (dohányzásból eredő) vagy tényleg csak a megfázás miatt olyan? Azóta nem gyújtottam rá.. Nem is kívánom.

2015. okt. 1. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a megfázástól van. Nem szedtél antibiotikumot?

Elszaporodhatott tőle pl. a candida-gomba, vagy más kórokozó. Persze a dohányzás okozhat akár szájüregi daganatokat is, de 17 évesen ennek valószínűsége minimális, főleg, ha ki is vizsgáltak.

2015. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem szedtem, mert nem volt olyan vészes a dolog, nem mentem orvoshoz, mert ilyen gyengébb megfázásra vannak gyógyszereim, és hamar le szoktam gyűrni.. Most is kb. másfél hétig tartott, azalatt suliba is jártam. Remélem is, hogy nincs nagyobb gond és helyrejön magától.
2015. okt. 3. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!