Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnek leszokni?

Hogyan tudnek leszokni?

Figyelt kérdés
Ugy dontottem holnaptol leszokok. Mit javasoltok? Ha ram tor a vagy, hogy ne gondoljak ra, hogyan mellozem?
2016. jan. 3. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
sportolj helyette!
2016. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj másra gondolni.
2016. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
44%
Gyújts rá.
2016. jan. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pofozgasd magad.
2016. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GooseBumps válasza:

"Holnaptól leszokom."


Na ez az, ami még soha senkinek nem jött össze. Ha valakinek hozzá van szokva a szervezete a nikotinhoz, akkor a bevitel hiányában elvonási tünetek fognak jelentkezni. Az elvonási tünetek annál súlyosabbak és hosszabb távúak, minél keményebb dohányos vagy. Kínzó fejfájás, álmatlanság és dekoncentráltság mellett hetekig nyugtalanságot okoz, és pont ez az, ami miatt a legtöbben nem bírják ki, hogy ismét rágyújtsanak, amit aztán úgy fognak fel, hogy elveszítették a küzdelmet a leszokás ellen...

Ha valamihez hozzá vagy szokva, csak úgy tudod leszoktatni magad, ha folyamatosan csökkented a beviteli dózist. Attól függően, hogy ezt milyen gyorsan teszed, persze itt is jelentkezhetnek elvonási tünetek, deezekkel jóval kevésbé súlyosak, mintha egyik pillanatról a másikra teljesen megvonnád magadtól a szert.

Persze ha vasakaratod van, és ha az elkövetkezendő 2-3 hétben semmi dolgod nincs, ráérsz otthon fetrengeni amíg túl nem lépsz a legnehezebb stádiumon, akkor elképzelhető, hogy egyszerűen le tudod tenni. Meg akkor is, ha olyan keveset dohányzol, hogy egyáltalán nem vagy hozzászokva, így aztán az elvonási tünetek megjelenése nélkül abba tudod hagyni.

Mindenesetre nem véletlenül vannak olyan termékek, mint az e-cigi vagy épp a nikotintapasz, ezek segítenek a leszokásban úgy, hogy közben nem rombolod annyira az egészségedet, mintha folytatnád még a dohányzást kisebb tempóban.

Egyébként ha tippekre meg praktikákra van szükséged, millió meg egy szakmai weboldal létezik, ahol utánaolvashatsz, inkább azokra hagyatkozz, mint az internet népének házi bölcsességeire.

Kezdésnek mondjuk: [link]

De ha google-be beírod, hogy "dohányzás leszokás", már hasznos dolgokat fogsz találni.

2016. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el vagy hallgasd meg allen carr könnyen leszokni a dohányzásról. 16 év után már 7hónapja nem cigizek... Sok sikert
2016. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Goosebumps


Pedig van ilyen.A párom és én.Egyszerre.A maradékot a szomszéd szivta el.5 éve.És nem volt nehéz.

2016. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GooseBumps válasza:

Mai 8:56-os hozzászóló:


Valójában nagyon nehéz egységesen beszélni a dohányzásról, mert nagyon sokféle motiváció létezik arra, hogy miért gyújt rá az ember. Ha ezen motiváció megszűnik, vagy tudatosan leküzdi az ember, és nincsen pszichológiai vagy fizikai függőség a háttérben, akkor le lehet tenni egyik napról a másikra. Más esetben sem lehetetlen, csak irtó nehéz.

Én nem dohányzok sokat, mindössze napi pár szálat szívok, de ha épp egy-két napig nem gyújtok rá sincsenek elvonási tüneteim, nyilván azért mert nincs hozzászokva a szervezetem a nikotinhoz. Ugyanakkor azok, akik egy nap egy fél dobozt vagy akár többet is elszívnak, nagyon nehezen teszik le a függőség miatt. A pszichológiai függőség pedig ahhoz vezet, hogy az ember könnyen visszaesik.

A kérdező persze nem írt sokat arról, hogy miért kezdett dohányozni, mennyit szív egy nap, stb., úgyhogy feltételeztem, hogy erős dohányos (=nikotinfüggő).

Ezen túlmenően nyilván sok múlik a genetikán is, olyan értelemben, hogy valakiben hamarabb kialakul a hozzászokás pl., de a testtömeg is sokat számít, nyilván nagyobb testtömegre ugyanakkora dózis kevésbé hat, stb.

Azért összességében elmondhatjuk, hogy ez a "holnaptól leszokom" általában nem hordozza magában a siker kulcsát.

2016. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban igy lehet.N tudom megindokolni miért sikerült ennyire könnyen.Egy pillanatra sem estünk vissza-a magam nevében mondom hogy eszembe sem jutott és nem hiányzott.Az a fura hogy mindezt úgy hogy napi 2-2,5 dobozzal szivtam.A párom is kb.Szóval lehetséges de nem megy futószalagon.
2016. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!