Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és már többszőr megpróbáltam nemet mondani, tehát nem azért dohányzom mert vagánynak akarok tűnni. tanulok,sportolok,külsőmmel nincs gond de a dohányzás tönkre teheti.
2015. máj. 3. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó, hogy rájössz.... Ez az első lépcsőfok. Az összes bagósnál, hogy rá kéne jönni, hogy a cigizés sehova se vezet, semmire se megoldás, egyáltalán nem jó. Viszont bajt az okoz bőven.


Egyszerüen ne cigizz és ennyi. Légy erős és menni fog. Akármilyen késztetést érzel, ne szívj és kész!


Benned van az idegmérge ezeknek a vackoknak, azért nem bírsz ellenállni. A dohánygyár direkt csinálja, hogy gazdagodjanak, az se baj, ha mások tökretételéből!

2015. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2015. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejben döntsd el, hogy leszoksz, én azt mondom, egyszerűbb az egyik napról a másikra abbahagyni, ha nem szívsz napi egy doboz felett!


Jó ha van valami nyugisabb időszak/ szünet, de tökmindegy mikor kezded el. (Én nekem a legeredményesebb kísérleteim szünetekben voltak, téliszünet környékén 2 hónapig nem dohányoztam!)


Szóval mivel tisztában vagy vele: Ez rossz, nem kell neked. Most a következő lépcső, hogy elfogadod, hogy a cigitől nem lesz jobb, placebo hogy megnyugszol ilyesmi! Semmi más nem történik, minthogy nem kapja meg a szervezeted az általa igényelt kis mérget! Ne aggódj mi lesz veled cigi nélkül: mielőtt elkezdted is kibírtad!


Biosz tanárom is segített nekem picit a próbálkozós időszakomban, ami segített még: 2 nap után enyhül a nikotin iránti vágy, 1-2 hét múlva már undorodsz egy cigitől, ha neadjisten megpróbálod (számomra igaznak bizonyult!), és szépen lassan minél tovább nélkülözöd, annál jobban kitisztul a szervezeted. Javul a szaglásod, ízlésed, amit észre fogsz venni!:)


Én ezeket tudom mondani így 18 éves fejjel. Ugyanabból a pénzből amúgyis be lehet rúgni!:D

2015. máj. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. máj. 4. 07:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is 17 éves vagyok, de még soha sem próbáltam, sőt meg sem fordult a fejemben. Ilyen fiatalon hogy lehet idáig sűlyedni?

Ahogy a többiek is írták, fejben dől el. Nekem anyukám 3 éve szokott le, de azt mondja, hogy most is simán el tud a szívni egyet... Tehát sokk idő amíg teljesen le tudod tenni.

Te szurkolok neked! :-)

2015. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem volt elég okom mert a családban mindenki dohányzik ..stb..

Amióta kiírtam nem gyújtottam rá..mostanáig. De vége kész :D

meg volt az utolsó búcsú szál. rohadna meg! :D

2015. máj. 9. 10:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Na megetten egy pizzát és megint megkívántam :(
2015. máj. 9. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Allen Carr könyvét javaslom. 13 év után ez alapján raktam le a cigit egy nap alatt. Torrent oldalon is fent van, ha nem akarsz érte fizetni.
2015. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az e-cigi is megoldás, é nikotinmenteset használok, de... Igazából a dohányzásból átmentem ecigizésbe, és komolyabb vapereket veszek, az a baj, hogy lassan drágábbak a vaperjeim, mintha rendesen dohányoznék... :D Szóval erre max átszokni lehet... De legalább nikotinmentes szemetet szívok!:)
2015. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bercoka válasza:
Van egy tippem. Amikor reggel felkelsz nem fogod egyből kívánni a cigit. Maradj az ágyban,hogy minél több idő teljen el. Meg fogod látni,hogy nem kívánod jobban. Egyél valami erőset,majd utána szívj el egy cigit. Így szépen lassan le tudsz szokni
2019. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!