Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjon le a dohányzásr...

Hogyan szokjon le a dohányzásról, aki nem akar?

Figyelt kérdés
Tudom, elsőre hülyén hangzik a kérdés, de a párom szeretne rávenni a leszokásra, sokat hisztizik miatta. Én imádok dohányozni, nekem kb. a munkaidő fénypontja, amikor kimegyek egy kávé-cigire... 10 éve napi fél- 1 doboz. Hogyan próbáljam, ha nincs meg bennem az akarat?
2016. jan. 6. 21:22
 1/7 anonim válasza:
A szellem irányítja a testet. Ha nincs akarat ,hiába minden.
2016. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Asszonynak hallgass a neve.
2016. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez kedves tőled, de nem jelen esetben én vagyok az " asszony", és a hisztiző párom a pasi, akit nem akarok megbántani...
2016. jan. 7. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én ugyanígy voltam vele.

Amikor párommal összejöttünk, még ő is cigizett, aztán együtt boldogan cigiztünk 10évig, majd ő elhatározta magát egyedül, és letette a cigit. Utána állandóan nyaggatott engem, hogy tegyem le én is, de képtelen voltam rá, túlságosan szerettem cigizni. Annyit megtettem persze, hogy mindig kimentem az udvarra, leszoktam az otthoni gép előtti cigizésről, stb.


Aztán most egy éve, találkoztam egy régi ismerőssel aki egy elég profi e-cigivel mutatkozott, kipróbáltam. Elsőre rohadtul köhögtem tőle, de megtetszett, hogy sokféle íz van, és hogy nem lenne többé tele az asztalom csikkekkel meg hamuval, meg dohánnyal. (a végén magamnak töltöttem a cigit)


Bementem egy ecigi boltba, kipróbáltam egy olcsóbb gagyibbat, de az köszönőviszonyban sem volt ismerősöm jól beállított profibb cuccával. Aztán fórumokon utánaolvastam, így le is mondtam az ego szintű gagyibb ecigikről.


Kiszámoltam, hogy egy hónapban, kb 30.000,-Ft-ot költöttem cigire. Elhatároztam, hogy akkor megpróbálok komolyan áttérni, és hogy veszek akkor 30.000-ért egy jobb szettet, cserébe megígértettem magammal, hogy 1 hónapig sima cigit semmiképpen sem szívok.

Féltem, hogy nem fog sikerülni, de azért belevágtam.


Azóta egyetlen egy szál sima cigit se szívtam. Ez volt nagyjából egy éve. :)


Persze nem mondom, hogy mindenkinek bejöhet ez, de nekem bejött. Később egy kollégámnak is megmutattam a szettemet, és azóta ő is áttért.


Másik idősebb kollégámat is érdekelte a dolog, de ő valamiért nem tud hozzászokni. Ő amint beleszív, nagyon durva köhögőrohamot kap. Hozzáteszem, ő 70 év körül van, és ebből kb 50-et végigdohányzott barnaszofival. S amúgy is sokat köhög.


Szóval ehhez is kell azért elhatározás, meg kell az, hogy kipróbáld. De személyes véleményem szerint kifejezetten érdemes. Azóta csomót tisztult a tüdőm, jobban bírom az erőkifejtést, futást, lépcsőzést. Sokkal jobban, és durvábban érzem az ízeket, és illatokat. Nem vagyok hamutál szagú, és jobb a közérzetem. Persze ez sem egészséges, tudom jól, de nem is annyira ártalmas mint a cigi. Ráadásul jóval olcsóbb is.


No meg most májustól lép életbe egy remek törvény, ami majd megnehezíti az alapanyagokhoz való hozzájutást. Szóval azért ennek is vannak hátrányai. :)

2016. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cartridge válasza:
Milyen törvény?
2016. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sehogy.. ha nem akar nem fog..
2016. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es köszönöm a tippet, bár szerintem nem sokkal jobb az e-cigi mint a sima, de azért utánanézek.
2016. jan. 8. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!