Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről?

Hogyan szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés
1 éve dohányzok és le szeretnék szokni a dohányzásról akarat erőm az a baj hogy alig van kérem adjatok tanácsot
2016. febr. 1. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg nincs akaraterőd ne is próbálkozz, mert hiába hiteted el magaddal attól ugyanúgy benned lesz a vágy, hogy rágyújts. Nem veszel többet, gondold el: miért jó szenvedélybetegnek lenni, és feladni érte az egészségedet, életedet, pénzedet?
2016. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
11 éb dohányzás után úgy szoktam le, hogy egyik napról a másikra nem gyújtottam többet rá. Előtte próbáltam már mindent. Hogy kevesebbet szívok, próbáltam nikotinos rágót és ilyen szájba fújos nikotin cuccot, egyik sem működött. Csak az, hogy megismerkedtem valakivel, aki közölte, hogy nagyon szeretne megcsókolni, de sajnos szörnyen büdös cigi szagom van, ezért örülne, ha leszoknék. 5 napot adtam magamnak. Azalatt az öt nap alatt elég sokat cigiztem mondván ez a búcsú hetem tőle, majd az utolsó nap este fogtam elnyomtam és úgy döntöttem, mostantól akkor nem dohányzó vagyok. Nekem ez egy fontos dolog volt, hogy mondogattam magamba pl reggeli kávénál, hogy most jó lenne rágyújtani, dehát én már nem cigizek. Persze egy nap nem cigizéstől még nem válsz nem dohányzóvá, de ha ezt mondogatod sokkal könnyebb. Ezenkívül ezzel egy időben elkezdtem életmódot is váltani. Sokáig visszatartott, hogy féltem elhízok, ezért gondoltam, akkor egyúttal helyre rakom az étkezésem, többet mozgok, hogy ezt elkerüljem. A sport ráadásul segített levezetni a feszültséget, amit a leszokás keltett bennem. 5 hónapja nem gyújtottam rá és 4 kilót adtam le.
2016. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól mondták az előttem szólóak, csak akkor tudsz leszokni, ha megérik benned az elhatározás. Allen Carrnak van egy könyve, talán "Rövid úton leszokni a dohányzásról" a címe. Érdemes belenézni, kicsit segít átállítani a hozzáállásodat a dohányzáshoz. Nyilván ez nem elég hozzá, de talán meghozza az akaraterődet.

De segédezközökkel szerintem ne is próbálkozz, csak megnehezítik a függőség lekűzdését.

2016. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondold végig hogy miért nincs akaraterőd.
2016. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az akaraterő egy nagy hülyeség. Határozd el, hogy abbahagyod, hallgasd meg azt a hangoskönyvet, amit előttem kettővel írtak aztán a továbbiakban csak gondolkodj azon, hogy döntöttél és milyen egyszerű az egész.
2016. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!