Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szoknak rá az emberek a...

Miért szoknak rá az emberek a dohányzásra?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta foglalkoztat a kérdés, én mindig is nagyon büdösnek találtam. Az osztályom 90%-a láncdohányos (12.-esek vagyunk), és erre a kérdésre egyikük sem tudott értelmesen válaszolni. Valamelyikük már 6.-ban is dohányzott, és egyöntetűen azt mondták, hogy az első cigi rossz. Akkor mért gyújt rá a másodikra? Akarattal rá akar szokni? :S
2010. ápr. 21. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
ÍGY VAN!! az elhatározás kell hozzá, hogy én dohányozni akarok. SAJNOS! csak az a baj, hogy visszacsinálni már sokkal nagyobb akarat kell. SOSE PRÓBÁLD KI! mert egyre elviselhetőbb lesz a bűze, az íze, a hatása..és egyre könnyebb lesz, aztán pedig rászoksz.
2010. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az első cigi szar, de már akkor is jut nikotin a szervezetbe és amikor visszagondolunk az első szálra vhogy mégis jónak tűnik, ezért gyújtunk rá a másodikra...én s akartam rászokni, csak kipróbálni aztán mi lett a vége...

13/f

2010. ápr. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azért, mert sokakban ottvan a kívéncsiság, h mégis milyen lehet hamár ennyien nyomják. kipróbálják, aztán mégeccer, aztán mégeccer, és rászoktak
2010. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
27%
azért, hogy az ilyen idi*ták megtudják kérdezni
2010. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az én tapasztalatom szerint a dohányzásra nem lehet rászokni.embertől függ hogy hogy ál hozzá az egészhez.én kiprobáltam már a cigit és cigiztem is de ha nem volt és olyan társaságban voltam ahol nem dohányoztak egyáltalán nekem sem kellett rágyújtanom..szóval én csak annyit tudok mondani hogy mindenki más és mindenki lebírná rakni ha akarná.
2010. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem az első szál fantasztikus volt...:D de egyébként ha maga a cigi rossz is, utána valahogy jobban érzed magad... meg ne felejtsük el, hogy a legtöbben a társaság miatt szoknak rá, mert pl. a barátaik is csinálják. legyűrik a rossz érzést, hogy ne lógjanak ki a sorból.
2010. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!