Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizők, ti örülnétek egy...

Cigizők, ti örülnétek egy ilyen ajándéknak?

Figyelt kérdés

Nem tudtam eldönteni hogy hova tegyem fel ezt a kérdést, hisz félig dohányzással kapcsolatos, félig ajándékozással kapcsolatos.

17 éves lány vagyok, a barátom cigizik. (Félreértések elkerülése végett, a páromról van szó, nem szimplán barátról)

Karácsonyra ajándékként szeretnék neki venni pár dolgot.

Elsőként egy fejhallgatót, de ennek most nincs túl sok köze ehhez.

-Szeretnék venni egy különleges gyújtót neki, olyanra gondolok amit USB-vel kell tölteni, vagy egy cigi méretű, és a végén kell 'eltörni' és ott gyullad meg.

Szóval valami gyújtót, ha van ötletetek adhattak, hozzá kapcsolódóan.

-Egy cigitartó dobozt, hisz ami most van neki, nehezen nyílik ki, illetve elég régi is.

-A cigitartót teletölteném a kedvenc cigijével, amit nyilván vennék.

-Ritkán vesz csak rendes cigit, mindig töltöttet szív, ezért egy cigitöltőt is vennék neki, mert a sajátja eltörött, így testvérével használják közösen, de úgy mégsem az igazi.


Szerintem az írásomból kiderült hogy sz.rt sem értek a cigizéshez, a családomban, rokonságomba senki, baráti körömben 1-2 embert cigizik, így semmi 'tapasztalatom' nincs.

Az lenne a kérdésem hogy ti örülnétek egy ilyen ajándéknak?

Vagyis tudom hogy ő is örülne, inkább némi segítséget szeretnék, mi az amit nem vennétek, hanem inkább mást helyette?

Tudom, még csak november van, de a legtöbb dolgot rendelném, és így nem tuti nem futok ki az időből.:)

Előre is köszönöm a segítséget!:)

Olyan válaszokat nem kérek, hogy inkább szoktatsd le és ehhez hasonló.:)


2016. nov. 5. 18:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szerintem tök ötletes,hogy nem ilyen plüssmacit veszel neki,stb.:D Igaz jelenleg nem cigizek,de pár éve (sajnos) erősen függő voltam,és én akkor örültem volna ezeknek.:)

23/L

2016. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó Zippo gyújtót. Imádom az enyém! Örök garancia, minden alkatrész cserélhető, fém, elnyűhetetlen! Ehhez egy doboz zippo benzin, plusz a tárca is jó ötlet. Mindbe tudsz gravíroztatni is.
2016. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi kommenteket:) illetve azt szeretném megkérdezni hogy hogy egy cigi mérete mekkora?

Találtam most egy töltőt, 70 MM-es, az jó?

Bocsánat a hülye kérdésért, de tényleg nem értek hozzá, még ennyire sem:(

2016. nov. 5. 19:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

en nem a cigi kore epitenem fel az ajandekozast a helyedben. dohanyos vagyok, de ha a parom egy doboz cigit venne nekem karacsonyra, hat neznek nagyot...:)

a gyujto jo otlet, usbs vagy zippo, ill a cigi tarca is, de legyen inkabb csak az egyik, a cigi toltot hanyagold, maganak is tudna venni, mert kb 1000 -1500ft.... inkabb valassz egyet a gyujto / tarto kozott, es vegyel neki egy jo konyvet, penztarcat, sapkat, csokit, italt, vmi szexjatekot, v vmit.

2016. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, az 'alap' ajándék egy komolyabb fejhallgató lenne:)

Illetve nem írtam le a rendes sztorit, egy eléggé sanyarú sorsú családról van szó, és ő is ilyen, ebben nem szeretnék belemenni ha nem gond. Röviden annyi hogy a szüleinél lakik, tanul, viszont mindent magának kell megvennie, a kajától elkezdve, a ruháig mindent, egyedül a cigi az amit otthonról hozhat, szóval az ilyen extra dolgokra minden cigitöltő nem igazán költ, ezért is szeretném ilyennel meglepni, az ilyeneknek nagyon tud örülni:)

2016. nov. 5. 19:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajándéknak szerintem egy különleges öngyújtó vagy egy nagyon szép cigaretta tartó lehet jó.

De cigi, vagy töltő nem ajándékjellegű.

2016. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a cigit nem dobozostól adnám oda, hanem már beletenném az új tartóba, mert milyen jó lenne ha nem üresen adnám oda, nem?:)
2016. nov. 5. 19:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell tízféle ajándékot venni. Jó dolog, hogy ennyire szereted, de azért nem kell egy szatyornyi ajándékot vásárolni egy embernek, akkor sem, ha a barátod. Kínos helyzeteket szülhet.

Most konkrétan venni akarsz neki egy drága fejhallgatót, egy különleges öngyújtót, egy cigitartót, egy cigitöltőt, és még egy doboz cigarettát is.

A töltő VAGY a doboz még oké, de dohányterméket ne vegyél ajándékba, egyáltalán nem illik és iszonyat ciki. Én is dohányzom, de ha valakitől egy doboz cigit kapnék, hát nagyon hülyén néznék az illetőre. Ha olyantól kapnám, aki közel áll hozzám, akkor még csúnyán is.

2. Cigit amúgy sem tudnál venni, mivel 17 éves vagy, és 18 alatt be se nézhetsz a trafikokba.

3. A régi cigitartó és a törött töltő, meg eleve a cigitöltés alapján a párod elég csóró lehet. Általában az szív ritkán rendes cigit, akinek nem futja rá. Így tényleg nagyon kellemetlen helyzetbe hoznád az egész családot, hogy konkrétan 10-15ezer forint értékben bevásároltál a barátodnak egy egész dohányzókészletet, ők meg lehet, hogy csak egy tábla csokit tudnak adni egymásnak.

Hidd el, hogy BŐVEN elég ajándék lesz a fejhallgató, esetleg mellé egy szép öngyújtó VAGY szép doboz, de csak az egyik. Töltőt, cigarettát pedig SEMMIKÉPP. Abszolút nem ajándéknak való.

Nem tudom, mióta vagytok együtt, de sose vidd ennyire túlzásba. Vagy magukat fogják sz**ul érezni, amiért ilyen dolgokat vettél, vagy onnantól kezdve téged küldenek majd le cigiért, a pénzt meg elfelejtik odaadni.

Ha majd nagyon akarsz neki mást is venni, nemsokára Valentin-nap, utána Húsvét... lesz bőven alkalmad.

2016. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7: Mert a cigaretta nem ajándék. Nem illik adni, még egy dohányosnak sem. Én is dohányzom, de tuti nem örülnék neki, ha cigit kapnék. Ez kb. olyan, mint amikor valaki tusfürdőt vagy dezodort ajándékoz :) Ezek hétköznapi "használati" dolgok. Nem ajándék. Akkor is hülyén jön ki, ha a dobozba teszed, tehát nem maga a cigi önmagában az ajándék.

A doboz lehet ajándék. A gyújtó is.

Egyébként egyet értek azzal, aki írta, hogy nem kell ezer dolgot venni.

Fejhallgató mellé, ha mindenképpen cigis dolgot szeretnél, akkor abból elég egy is.

(Csak úgy zárójelben. Annak ellenére, hogy dohányzom, szerintem eleve nem jó olyan ajándék, amivel ahhoz járulsz hozzá, hogy a barátod károsítsa az egészségét. Mindenki úgy teszi tönkre az egészségét, ahogy akarja. De ehhez minek akarsz te hozzájárulni bármilyen módon????)

2016. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon aranyos vagy, és nagyon naiv.

Cigarettát nem ajándékozunk.

Ahogy írtad, egy sanyarú sorsú családról van szó, ahol mindenki dohányzik. Csórók, és függők. De csak sz** cigire futja nekik.

És akkor odaállítasz te, kedves, aranyos kislány, olyan értékű ajándékokkal, holott nyilván nincs saját kereseted, amit náluk az egész család együtt sem engedhet meg.

És a használati eszközök mellett még cigarettát is adnál a párodnak.

Tudom, hogy gyerekfejjel ezt nagyon nehéz felfogni, de kicsit gondolj már bele, hogy ezzel mennyire kellemetlen helyzetbe hozod a barátodat, az egész családját, és főleg saját magadat.

Azt is elhiszem, hogy szereted a barátodat és segíteni akarsz neki, de ha már most ott tartasz, 17 évesen, hogy te megveszel neki mindent, a cigarettával együtt, csak hogy boldog legyen, akkor ebből baromi hamar rendszer lesz, és akkor is te fogod neki venni a cigit, ha már nem akarod. Ne legyél ennyire buta.

2016. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!