Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tudnak leszokni az...

Miért nem tudnak leszokni az emberek a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy függőséget okoz, de akkor is lelehet tenni. Fiatalok meg el tanulják és rászoknak. Legyen idős vagy fiatal rossz a cigizés.

2017. jan. 25. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen kérdést egy dohányos nem tenne fel, mert nincs tisztában a függőség mértékével. Ha nem értesz hozzá akkor inkább ne szólj bele, mert nem annyiról szól hogy holnaptól nem gyújt rá az ember és ezzel kész.
2017. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Mert nem is akarnak. Aki akar, az leszokik. Aki meg nem, az meg kifogást keres, hogy miért nem.
2017. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Miért kéne leszokni?

A saját életem, a saját döntéseim, ha nekem ez örömöt okoz, akkor engedtessék már meg, hogy csináljam.

Az élet apró örömei.. egy hajnali kv mellett rágyújtani, és gondolkozva elszívni egy szál cigit.

Egy finom ebéd után, újra egy szál cigi.

Idegesség esetén is jól jön, segít lenyugodni.


Mindent le lehet tenni, csak igazából nem akarjuk.

Mindenki eltudja dönteni, hogy használja vagy nem.

2017. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Második vagyok. Mielőtt az jönne, hogy gőzöm nincs a függőségről, én is dohányos vagyok.
2017. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Drogszakos" voltam, mi azt tanultuk, hogy a cigaretta olyan erős függőséget okoz, mint a heroin.

Persze nem a nikotin része...

2017. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert nem akarnak. A fiatalok meg max. egymástól tanulják el.
2017. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 Igazad van, de pl. az én papám (már meghalt) egyik napról a másikra szokott le, mert vért köhögött, és azt mondta az orvosa, hogyha nem szokik le, akkor meghal. Kb. szakasztott ugyan így szokott le egyik napról a másikra a volt osztályfőnököm. Csak az a baj, hogy sokan akkor sem akarnak leszokni róla, ha az életük van veszélyben. Ezért is veszélyes rászokni.


A kérdezőnek meg üzenem, hogy ne egyen kenyeret. Vagy kolbászt, vagy sajtot. Vagy valamit, amit szeret. Ne egyen soha többet. És amikor látja, hogy van a hűtőben, és nagyon kívánja, akkor majd meglátom mennyire tudsz ellenállni neki. Na így vannak a dohányosok is. Csak ők egy káros dologra szoknak rá. Azt ajánlom, hogy SOHA, de SOHA ne akarj rászokni a cigire, akkor sem, ha azt akarod bizonygatni, hogy mennyire könnyen le tudsz szokni, vagy hogy könnye ellenállsz neki. Mert NEM ÁLLSZ ELLEN NEKI! Épp ezért inkább soha ne is szívd! Félelmetesen sok pénz elmegy vele, és csak tönkretesz.

2017. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Mert a dohányzás, egy (tanult)szükséglet! És nem függőség, ahogyan azt a legtöbben "tanulták".

A szükségleteinket pedig, nem tudjuk akaratlagosan szabályozni.

2017. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
De lehet. Pl. ha fogyni akarsz, akkor nem eszel (annyit). Ha ... nem tudom mit akarsz, akkor nem szexelsz. Ha nem akarsz meghalni a dohányzásba, akkor nem dohányzol. Tehát lehet neki ellenállni, csak nehezen. És sokakban még a kényszer sincs meg, hogy leszokjanak róluk. Beletörődnek a sorsukba.
2017. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Akarni bármit lehet, de NEM akarni, na azt aztán nem lehet. Mivel az agy, a NEM-et, nem tudja értelmezni. Vagyis, minél jobban NEM akarunk valamit, annál jobban KELL. Ennyi. Minden függőégnek(ami egyfajta kielégülés), ez a legnagyobb csapdája.
2017. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!