Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le?

Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés

2.5 éve cigizek, le szeretném tenni mivel így is gyengébb a tüdőm. Nem tudom hogyan csináljam,mert itthon mindenki cigizik. Látom hogy rágyújtanak és ilyenkor én is "megkívánom". Tudom nem sok az a 2.5 év de ez idő alatt sokat gyújtottam rá. Kb napi 1doboz töltött cigi ha nem több.

Előre is köszönöm a válszokat:) !



2017. ápr. 28. 10:55
 1/8 anonim válasza:
Alan carr - rövid úton leszokni a dohányzásól.(Ncoreon fennt van hangoskönyv formájában is). Sok sikert
2017. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
saját elhatározásodból szokj le. ha az nincs, hozzá se kezdj. nincs tuti módszer, olvass utána amúgy, ezt nem lehet 3 mondatban. sok sikert.
2017. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem nagy ügy. Ha nem akarsz puha peccsel egy tönktement hàzassàgban tengődni,meg fuldokolva egy oxigéncsőhöz láncolva haldokolni csonkolt végtagokkal,tüdővel több éjszakàt hörögni,míg feladja a tested,akkor nem kellenek érvek,csak a józan eszed meg a kitartásod.
2017. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elhiszed hogy megvagy nélküle+sportolsz valamit.
2017. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szamo77db ***** válasza:
Dobd el és soha többé ne gyújts rá! Szerintem csak így megy. Én nem dohányzom, így könnyen beszélek, de csak így tudom elképzelni a leszokást!
2017. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen így tudod elképzelni. Sokáig én is azt hittem hogy bármikor egyik pillanatról a másikra abba tudom hagyni. De nehéz úgy hogy körülötted mindenki cigizik és érzed a füst szagát..késztetést érzek hogy én is ezt tegyem. Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2017. ápr. 28. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Én lassan 3 hete nem gyújtottam rá. :) Ennek ellenére nem tudok neked tanácsot adni, mert szerintem mindenki másképp éli meg a leszokást. Hallottam olyanról, aki még 2 hónap után is szenvedett, én meg itt vagyok 3 hete, és csak az első 2-3 nap volt igazán borzalmas, azóta olyan, mintha soha nem is cigiztem volna.

Mondjuk nekem az segített, hogy beijedtem, hogy mi van ha rákos leszek. Tudom, hogy az milyen, az anyukám így halt meg.

Ha elhatároztad magad, arra készülj fel, hogy az agyad megpróbál majd rávenni, hogy rágyújts. Pl. hogy csak még egy szálat elszívni, az már úgysem árthat. De akkor mindig ott lesz az a "csak még egy szál", és sose ér véget. Másik trükk, amikor az idegességre hivatkozva szeretnél rágyújtani. Ilyenkor meg gondolj arra, hogy a nemdohányosok is szoktak idegesek lenni, mégis kibírják cigi nélkül.

Nem tudom, hogy nálad működni fog-e, de én azt vettem észre, hogy ha már reggel nem gyújtok rá, akkor nap közben sokkal könnyebb megállni a rágyújtást, mintha nap közben cigizel, és elhatározod, hogy na jó, akkor most délután 6 órától nem cigizek.

Bonyolult ez a leszokás, iszonyatos pszichológiája van, de sikerülhet.

2017. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,


Már sokmindent kiprobáltam. 15 ève cigizek ès napi 20 ès 30 szál között szívtam. Külső hatásoktól függően.

Most viszont ugyèrzem hogy találtam valamit ès ezt heti videókban szeretnèm a cigizőknek megmutatni. Hátha többen is megszabadulnak a cigarettától. Hetente 1-2 videót csinálok erről, ez a terv.

A videók minősègèn mèg javítok a jövőben. 😄


Aki esetleg èrdekel, itt megnèzheti: [link]

2017. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!