Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit ártana ha heti 1 szál...

Mennyit ártana ha heti 1 szál cigit szívnék?

Figyelt kérdés

Húsvét körül voltunk barátnömmel egy srácnál és nála szívtam 2 szál valami sárgadobozos cigit és elraktam 1-et, amit csak kicsit szívtunk aztán eldobtuk és azóta kicsit kívánom a cigit. Elötte még sose szívtam egyáltalán és a húsvéti alkalom óta nem is szívtam és megvagyok nélküle. De mivel tetszett ezért úgy gondoltam hogy hetente elszívnék 1 szálat csak úgy az érzés kedvéért..

Mennyit ártana ha ezt így csinálnám?

Ha esetleg valaki tudja milyen tipusú cigi lehetett az a világos sárga dobozos akkor az is érdekelne, hogy ne vegyek véletlen erösebbet...


2010. máj. 22. 19:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok pénzem szóval nem szoknék rá...

No: a barátném tüdőrákos, nincs pénze...mit vett ma a boltban? Egy doboz cigit.pedig állítólag CSAK ötszáz forintja van...

Eztb teszi a cigi.

(ja már válaszoltam korábban)

2010. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy doboz cigid, nem bírnád ki hogy egy héten egy szál, akármilyen önuralmad is van. Ezt elhiheted...
2010. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... szerintem kibírnám.

Amúgy meg azzal is gondom van, hogy hogyan szerezzek mivel 16 leszek hamarosan még csak. De szerintem a közeli presszóban kapnék..

2010. máj. 22. 19:32
 14/43 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az a kezdő dohányos tipikus szövege. Minden vicc nélkül.

TÉNYLEG NEM FOGOD TUDNI LETENNI!!!!!!!!

Akármit is hiszel most és akárhogy is képzeled.


Ha most nem bírod megállni, hogy NE vedd meg az első dobozt és ne próbáld ki a heti egyet - akkor hamarosan jön a napi egy. Aztán kettő, majd öt. Aztán a napi 1 doboz.


És mindig azt fogod mondani: "Le tudnám tenni, ha akarnám. De most éppen nem akarom letenni".


A cigaretta éppen olyan függőséget okoz, mint a közepes kábítószerek. NE HAGYD MAGAD!

2010. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

"Ha most nem bírod megállni, hogy NE vedd meg az első dobozt és ne próbáld ki a heti egyet - akkor hamarosan jön a napi egy. Aztán kettő, majd öt. Aztán a napi 1 doboz. "


Nem mondtam hogy nem tudom megállni.. nem is biztos hogy megvenném... csak érdeklödtem...

2010. máj. 22. 20:08
 16/43 anonim ***** válasza:

Ha nem cigarettáról, hanem kábítószerről beszélnénk, akkor mit mondanál? Akkor is ki akarnád próbálni a "heti csak egyet" ?


A cigarettát csak azért nem nevezik kábítószernek, mert nem teszi tönkre annyira gyorsan az embert. A függőség, amit létrehoz, éppen annyira erős, mint a kábítószereknél. Olvass/nézz meg pár tudományos cikket a nikotin hatásairól.

Benned már elkezdett kialakulni: ez hajt most téged, hogy mindenképpen "ki akard próbálni". Pedig már kipróbáltad, ugye - és lehet, hogy már dohányos is vagy, csak még nem tudsz róla. Vagy már tudsz is róla, csak még meg akarod indokolni - magad és mások előtt?


HA meg tudod állni, hogy soha többé ne gyújts rá - AKKOR nem lettél függő. A soha, pedig azt jelenti, hogy SOHA!

2010. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

No figyelj:D én nem prédikálok semmi mellett csak leírom amit én tapasztaltam. Nagyjából korodbeli is vagyok, úgy 2 évvel idősebb. Na én fél éve kezdtem el cigizni, nem a társaság miatt, nem várta el senki, a környezetemben is alig dohányoznak. Egyszerűen vágytam rá, hogy 18 legyek és cigizhessek. Azt nekem is el kell, hogy mondjam, hogy a heti 1 szál tarthatatlan. Viszont első alkalmakkor annyira nem lesz kellemes, főleg ha rendesen megszívva tüdőzöd lefele, nem is a köhögés (én pl sose köhögtem tőle) de szédülni szédülhetsz könnyen. Szóval ilyen gyengébb cigikből sztem napi 2 szál azért el fog menni, persze lesznek napok amikor egyáltalán nem gyújtasz rá. Aztán szépen lassan, mivel a cigid se fogy olyan rohamtempóban rájössz, hogy melyik a jó cigi neked. Magyarországon nekem a kék dunhill jött be legjobban, ez erősebbnek is számít, tömörebbre is van tömve, és hosszabb is mint a normál cigik. Nekem ebből elég napi 4 szál fél év után. Egyszerűen nem kívánok többet magamtól. A mostani dobozomban még van egy szál, és megfogalmazódott bennem, hogy lehet nem kellene újat venni, mert a szerelmem nem szereti a szagát. Amit 100%-osan megértek, bár szerintem vannak kellemes füstű cigik és kibírhatatlanok is. A lényeg, hogy most jutottam el oda szerintem, hogy rászoktam, mert elvetettem azt az ötletet, hogy ne vegyek. Félre ne érts, eddig is gondolkodtam ezen, és volt, hogy nem is gyújtottam rá egy hétig, és nem is hiányzott. Most viszont szerintem tényleg eljutottam oda, hogy hiányzik az érzés, hogy cigizzek.

Na látod nekem fél évembe telt rászokni, persze a szerelmemért le is fogom tenni, semmi kétség, csak hogy lásd nekem ennyi időbe került.

2010. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Jó, nekem már kirajzolódott az egész. 16 éves és ezzel akar menő lenni hogy dohányzik, de fosik hogy tüdőrákos lesz...
2010. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Menö legyek? Ugyan már, szánalmas sablonduma.

Amúgy nem félek attól se, hogy ha káros mert heti 1el nem lenne semmi gond...

Nyugodtan írhatsz még ilyen okosságokat de értelme nincs...

2010. máj. 22. 20:35
 20/43 anonim ***** válasza:
akkor meg minek teszel fel ilyen kérdéseket?!
2010. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!