Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit ártana ha heti 1 szál...

Mennyit ártana ha heti 1 szál cigit szívnék?

Figyelt kérdés

Húsvét körül voltunk barátnömmel egy srácnál és nála szívtam 2 szál valami sárgadobozos cigit és elraktam 1-et, amit csak kicsit szívtunk aztán eldobtuk és azóta kicsit kívánom a cigit. Elötte még sose szívtam egyáltalán és a húsvéti alkalom óta nem is szívtam és megvagyok nélküle. De mivel tetszett ezért úgy gondoltam hogy hetente elszívnék 1 szálat csak úgy az érzés kedvéért..

Mennyit ártana ha ezt így csinálnám?

Ha esetleg valaki tudja milyen tipusú cigi lehetett az a világos sárga dobozos akkor az is érdekelne, hogy ne vegyek véletlen erösebbet...


2010. máj. 22. 19:03
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Azért hogy legyen mire válaszolgatnod.

Amúgy meg attól függetlenül hogy ez nem nagyon gátolna meg benne, még jó tudni hogy mennyit árthat.

Plusz érdekelne annak a ciginek a tipusa is amit leírtam a kérdésben..

2010. máj. 22. 20:49
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Több dolgot lehet látni az írásaidból.

Először is: makacs vagy, mint egy öszvér. Vagy erős akaratod van... nézőpont kérdése.

Másodszor: az első kivételével itt vagy 20-25 ember akar meggyőzni, hogy NE PRÓBÁLD KI a heti egy szálat SEM! Ez semmit nem jelent neked? Vajon miért mondják?

Az még tényleg keveset ártana - csakhogy az emberi szervezet olyan, hogy 2 hét múlva már nem elég a heti egy szál. Emelni kell az adagot, mindenképpen.

Harmadszor... hogyan is mondjam... szóval IQ szinten nem örvendesz különös bőségnek.

Ha lenne eszed is, akkor elgondolkoznál. Most úgy néz ki, két választási lehetőséged van: kipróbálni, vagy nem próbálni ki...

de TÉNYLEG KÉT LEHETŐSÉGED VAN? TÉNYLEG MEG TUDNÁD TENNI, HOGY NEM SZÍVSZ EL EGYETLEN SZÁLAT SEM TÖBBÉ?

Vagy pedig mindenképpen és minden áron el kell szívnod azt a heti "csak egy" szálat? Illetve nem kell, ugye... de te mégis el fogod szívni. Jól gondolom?

Nem választhatod azt, hogy nem szívod el.

A baromi erős akaratod ellenére sem. Na: ezt hívják függőségnek. Már most megvan benned, pedig még alig dohányoztál.


Véletlenül nem egy kábítószeres cigarettát kaptál? Ha még a típusát sem ismered...

Azzal fordulhat elő, hogy már egy szál ilyen erős függőséget okoz.


Szorítok neked. Lehet, hogy már így is késő.

2010. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Utolsó sajnos nem ismersz egyáltalán, ezért érthetö hogy ilyeneket állítasz rólam. Ha kicsit jobban átlátnád a dolgot akkor máris másképp állnál hozzá (vagy mégse, hiszen vannak olyanok akik csak abban hisznek amit ök állítanak).

Az a lényeg, hogy nem fogok itt vitázni erröl, én nem mondtam hogy mindenképp el akarom kezdeni a dohányzást és nem is véleményeket kértem, hogy mennyire rossz vagy nem. Magamtól is tudom, hogy mennyire káros és épp ezért képes vagyok átgondolni.

Az meg hogy IQ-ban nem bövelkedek... hát no komment.

2010. máj. 22. 23:12
 24/43 anonim ***** válasza:

Rendben: végülis te ismered magad.

Akkor csak azt kérem, hogy egy-két hónap múlva írd meg itt, mi a helyzet. OK?

2010. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:

Ja Istenem de sok hülye antidohányos van.

Nos heti 1 az semmi, annál még egy doboz sör is károsabb, de jól vigyázz!Én úgy kezdtem hogy buliba, utána napi 1 szál aztán napi 2, de szerencsére már 2 hónapja napi 3 szál átlagnál meg tudtam állni, így a pénzem se annyira apassza hogy sajnálnám érte és kevésbé károsít mintha akár 1 dobozzal elszívnék, persze mostanában buliba van hogy akár 5 szál elmegy de nem bánom...

2010. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

de te mégis milyen alapon várod el, hogy átlássa a helyzeted, ha írsz 5x2 sort? Így csak abból tudunk építkezni amit mondasz.

De leírom én is még egyszer. NEM FOGOD TUDNI MEGÁLLNI, mert jó érzés lesz, és vágyni fogsz rá.

A nagyon kért káros hatásról: hosszútávon mindenképpen káros a dohányzás, de napi 6szál alatt gyenge dohányosnak számítasz, ezt még a szervezeted is tudja ímmel ámmal kezelni, persze egyéntől függ. A heti egy száltól meg kutya bajod sem lesz, elhiheted, viszont az a baj, hogy nem fogsz megállni heti 1nél csak ezt te nem bírod felfogni.

2010. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Atya úr isten. Magadtól is tudod hogy mennyire káros?

Azért mert a válaszolók elmondták...

2010. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

ma 11:08

Rendben jelentkezek 1 hónap múlva ha így jó.

2010. máj. 23. 11:31
 29/43 anonim ***** válasza:

"nem fogsz megállni heti 1nél csak ezt te nem bírod felfogni."

Pontosan. Ha most nem tudja megállni, hogy a nulláról (amikor még elvileg semmiféle függőség nincs) áttérjen a heti egy szálra... akkor később, amikor már hat az agyára az az egy szál - reménytelen lesz.

2010. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

De ezt hiába magyarázod neki, hülye mint a segg. Mindenki ezt próbálja vele megértetni de csak a saját igazát ismételgeti...

Valószínű az összes válaszolóval van a baj és nem vele...

2010. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!