Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valóban nagy részben csak...

Valóban nagy részben csak hiszti-e a cigiről való leszokáskor tapasztalt elvonási tünetegyüttes?

Figyelt kérdés

Egy pszichológus ismerősöm szerint (aki 11 év dohányzás után egyik napról a másikra mindenféle tapasz vagy rágó nélkül gondtalanul leállt a füstölésről) csak kis részben köthető szervi folyamatokhoz a leszokáskor átélt idegesség, szorulás stb, és valójában leginkább azért jönnek elő ezek a zavarok, mert a leszokó görcsösen önmagára fókuszál és bebeszéli magának azokat a rosszulléteket, amiket a leszokás fázisához kötnek.


Szerinte jobb lenne, ha nem dramatizálná a közbeszéd és a média ennyire túl a leszokást, mert ilyenkor az embernek egyszerűen csak el kell vonni a gondolatait dohányzásról, esetleg azokat mással kell kitöltenie.


Nektek erről mi a véleményetek?



2017. aug. 2. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Na igen, koztudat, ha egy szenvedelyrol lemondunk, helyettesitjuk egy masikkal. Az sem mindegy, hogy mivel. Most akkor el kezd inni?

Azt sem tudjuk, hogy a pszichologus mivel helyettesiti a dohanyzast.

Azt sem tudjuk, miota es mennyit dohanyzott. Ez is sokszor szamit, hogy milyen konnyen tudnank feladni. Az is, hogy mennyire akarjuk, tenyleg akarjuk e vagy csak fontolgatjuk. A pszichologus csak ne hasonlitsa ossze magat masokkal. Nem ez a dolga, hanem segiteni a lemondast.

2017. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kell egy másik káros szenvedéllyel helyettesíteni a cigit. Az ismerősöm történetesen rendszeresen fut és úszik, ami abszolút kikapcsolja.
2017. aug. 2. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha apokalipszis lenne, és nem jutna többször cigarettához, észre se venné, hogy nem dohányzik! Az illető agya mindig azon jár, amiről le akarsz szokni, ezért nem tud leszokni!
2017. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbbször viszonyítás kérdése minden. Ha amúgy jól vagy+ unatkozol, akkor nem tudod letenni a cigit idegesség nélkül. De ha a farkasok kergetnének, akkor futás közben nem jutna eszedbe, hogy hú de hiányzik.
2017. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En sem azt irtam, hogy feltetlenul karos szenvedellyel helyettesitunk barmely feladott szenvedelyt. De, teny, hogy helyettesitjuk massal.
2017. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 grematiko ***** válasza:

Ez annyira így van hogy például amikor egy dohányos alszik semmilyen fizikai elvonási tünete nincs.

Ha valaki dohányozni akar, az nem fog leszokni de "bemutatja" a környezetének hogyan nem tudja azt megtenni!

2017. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 grematiko ***** válasza:
Illetve azt hogy hogyan nem tud leszokni...na
2017. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden elvonási tünet teljes egészében pszichés, a cigaretta utáni vágy az oka. Allen Carr EASYWAY módszerével rengetegen tették le a cigit egyik percről a másikra úgy, hogy SEMMILYEN elvonási tünetet nem tapasztaltak, köztük láncdohányosok (köztük pedig maga A.C) is.


"jobb lenne, ha nem dramatizálná a közbeszéd és a média ennyire túl a leszokást" - így van. A feliratok a cigisdobozon is csak azért vannak, hogy még többet szívjanak az emberek.

2017. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy dohányos vagyok...sose tudtam letenni egy napra se...mert fájt a fejem remegtem...szédültem fulladtam...bekerültem a kórházba 1 hétig feküdtem bent...itthon jutott eszembe hogy 1 hétig elfelejtettem rágyújtani...pedig ott aztán csak unalom van dögivel...sajnos azóta se tudtam letenni...de legalább már tudom h az elvonási tünet valóban csak hiszti...
2018. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!