Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha állandóan az...

Mit tegyek, ha állandóan az öngyilkosságon jár az eszem? Eltervezem, aztán semmi

Figyelt kérdés

Olyankor eszembejut, hogy mi lenne anyuval nélkülem.

Gyűlölöm magam.

Csúnya vagyok, tiszta heg és pattanás az arcom, meg narancsbőr a fenekem.

Az osztálytársaim észre se vesznek engem, mimdig utoljára választanak a csapatba stb.. a legjobb barátnőm is csak lenéz, ha van jobb, otthagy a engem.

Nem leszek kitűnő évvégén és van egy olyan érzésem, hogy a nyelvvizsgám se fog sikerülni, na de akkor nem tudom mi lesz velem... Vagy ha nem kerülök be egyetemre, azt tényleg nem élem túl..

Vannak ilyen kényszeres mozgásaim, szorongom a suli miatt, van, hogy szédülök, hónapokig elviselhetetlen fejfájásom van, fáj a hasam, és megy is, ráadásul fogytam 9 kg-t, úgy, hogy nem fogyóztam.

Mindig hányingerem van, a suliban egyszerre izzdok és fázom is, képtelen vagyok koncentrálni, néha spontán elsírom magam. Képtelen vagyok elaludni. Egész éjszaka fent vagyok és az életemen gondolkodom.. A szivem is extrázik. :(

Nem tudom mi a bajom.. valami kis "tini hiszti" és majd ugye elmúlik? Biztos van aki ennél nagyobb gondokkal is szívesen él, én meg inkább meghalnék.. nem vagyok normális.

17/L



2017. máj. 15. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez konkréten kemény depresszió és nem egy kis "tini hiszti". Sürgősen keressetek anyukáddal egy orvost vagy aki tud rajtad segíteni mert már saját magadat a béka segge alá húztad! 17 évesen ilyeneken gondolkodni te jóságos..

Hajrá!

2017. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kérd meg édesanyádat, hogy vigyen el neurológushoz!
2017. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Először is. Igen ez egy olyan helyzet, amiben nagyon sok ember benne van. Én megértem az ilyen embereket, és ne félj majd el múlik, de addig is vigyázz magadra és ne tegyél magadban kárt! :)


Ha szeretnél beszélgetni valakivel, akkor írj nyugodtan privátot! :)

20/F

2017. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jártam hasonló cipőben. Először is, nyugi. Mindig csak egy napra, egy problémára koncentrálj. Ha mondjuk jövőhéten lesz a nyelvvizsga, akkor ne az egyetemen meg a kitűnőségen aggódj, hanem minden nap pl du hatkor előveszed és tanulsz a vizsgára. Én is gyűlòlök suliba járni, kibírni az embereket nehéz. Minden reggel elmondom magamnak, hogy ezt a mai napot ki kell bírni x idő múlva itthon vagyok, az nem vészes. Egy a biztos, hogy az idő megállíthatatlanul telik. Nincs semmi gond, vége lesz.

Koncentrációs problémákra próbáld ki a jógát. Ajánlom a Belső Béka youtube csatornát. Nekem sokat használ amikor nagyon rossz passzban vagyok és nem tudok semmire odafigyelni.

Szívesen írnék még néhány dologról. Pl h hogyan sikerült megszeretnem a testem stb. Öülnék ha segíthetnék. Írj privátot nyugodtan.

19/l

2017. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy pszichológust, ő nagyon sokat tud segíteni abban, hogy hogyan formáld át a gondolataidon, tapasztalatból mondom. Kezdj el sportolni, az nagyon sokat segíthet, mind a közérzeteden mind a kinézeteden. Esetleg járj el csoportos órákra, ismerkedj meg új arcokkal. Sajnos nagyon szomorú, hogy az emberem rengetegszer a külsőségek alapján ítélnek meg valakit. Nagyon nehéz, de próbálj meg nem szomorkodni, és összeszedni magamat, keress minden napban valami pozitívat, hidd el hogy mindenen lehet segíteni :) a pattanások el fognak múlni, esetleg kérd kozmetikus segítségét. A sport segít a narancsbőr ellen, és ha esetleg nem sikerül a nyelvvizsga meglesz következőre, nekem is harmadjára sikerült,és egyetemre sem alapszakra kerültem be először, neki kellett mennem még egyszer, de nem szabad feladni, megéri a fáradtságot, hidd el .
2017. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is tervezd el ha úgysem kivitelezed és akkor spórolsz egy csomó időt amit mindenféle más hasznos és haszontalan dologgal tölthetsz
2017. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel,minden emberben van valami szép,a barátos rész olyan szinten ismerős,hogy velem a barátnőm csinálta azt amit veled a legjobb barátnőd,utána én is sokáig ilyen állapotba voltam,de aztán rájöttem nem szabad feladni,vizsgát is buktam el,de másodszóra sikerült.És nem szabad butaságokon gondolkodni minden jóra fordul,ha van kedved írj :)
2017. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!