Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az igazság az e cigivel...

Mi az igazság az e cigivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok dohányos egyáltalán (partyban esetleg) de szeretnék egy e cigit beszerezni az egyetemi évekre, csupán időtöltésre, és nem lánchasználatra. Akik jártasabbak a témában azok mit ajánlanak? Mennyire egészségtelen az e cigi, vagy mennyire lesz tőle rossz szagú az ember stb..


Kérlek csak normális válaszolat adjatok.



2017. szept. 23. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Még nem tudni mit okoz, semminél károsabb.
2017. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kérdésnél már leírtam róla a véleményemet, szóval most onnan fogok idézni:)

"Az alaplé két anyag összetétele. PG (Propilén-glikor) VG (Növényi-glicerin). Mindekttőt felhasználják az élelmiszergyártás során. Az aroma amit belekeverünk az is Propilén-glikolból áll, illetve a minőségű aromák nem mesterséges, hanem természetes ízesítőket tartalmaz.

Amikor a lötyit párologtatjuk a felszabaduló vízgőz a tüdőbe lecsapódik, majd feloldódik cukor és egyéb ártalmatlan dolgok formájában. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy teljesen ártalmatlan, de a cigihez képest semmi.

Sok kamu oldal írta, hogy formaldehidet és más egyéb finom anyagot old fel a liquid párologtatása, ami egy nagy butaság.

https://www.youtube.com/watch?v=Wykl7Y3iH30&t=0s&index=7&lis..

Itt kivesézik elég részletesen ezt az egész témát (angol tudás ajánlott!)


Volt pár kísérlet, hogy egy gépet és pár emberi önkétesen kísérleteztek. 3 hónapig szívták az e-cigit, de semmilyen elváltozást nem észleltek a hörgőkben, ellenben a cigivel. Igaz, hogy a hosszútávú hatásai még nem ismertek, mert nem rég jött be a divatba, de én személy szerint biztos vagyok benne, hogy nem lesznek olyan súlyos következményei, mint a ciginél.


Ez az én álláspontom, nem szeretnék lepontozást, ha valaki más vélménnyel van az az ő dolga!:D"



Szerintem elsőnek vegyél egy beugró e-cigit, hogy kipróbáld, hogy milyen is az egész, erre tudom ajánlani az Ego AIO-t. Az egyik legjobb kezdő e-cigi, árban sem olyan húzós, mert 10 ezer forintba kerül. Lötyit dohányboltból ne vegyél, mert nagy lehúzás, inkább keverd saját magadnak (dobj egy privit, ha érdekel és elmondok mindent!:) ).


Jah az utolsó kérdésedet elfelejtettem megválaszolni... nem leszel tőle büdös, sőt a gőznek sokszor nagyon jó illata van:)

2017. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!