Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tisztítókúra, méregtelenítés...

Tisztítókúra, méregtelenítés - mi is az igazság ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sokszor hangoztatják, hogy tartsunk tisztítókúrát, mert akkor megszabadul a felesleges salakanyagtól a szervezet. Aztán olyat is hallottam, hogy teljesen felesleges, mert ez csak leterheli a szervezetet és nem tudja, hogy mivan, miért változott meg radikálisan a táplálkozás. Miből is áll egy ilyen kúra? Tényleg használ? Vagy árt?

2012. okt. 8. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyított pozitív hatása.
2012. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tiltakoznék.Kedves válaszoló,azért,mert Te nem tudsz róla,még akár bizonyított hatása is lehet,és van is természetesen.

A természetgyógyászok jó része(de valószínűleg inkább mindegyik)kezdetként tisztítókúrát javasol,vagy legalábbis bizonyos ételek(allergizáló,ammóniaképző stb.) elhagyását,hogy megszűnjön a további mérgeződés,és a testben megindulhasson a mindenkinél természetes öngyógyító folyamat.Ez csupán az első lépés lenne a kezelésben,de tény,hogy az emberek jó része ettől a lépéstől tünetmentessé válik(emésztőszervi betegségek,bőrproblémák stb.)Nagy hátránya viszont,hogy az emberek nehezen szánják rá magukat,illetve csak akkor,mikor már nagy a baj.Ezért érdemes sokat inni(hogy a folyadék könnyebben kimossa a testidegen anyagokat)és minél természetközelibben táplálkozni(tartósító-,ízfokozó-,színezőanyag-mentes táplálékok)

2012. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek megválaszolását bízzuk szakemberre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..

2012. okt. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha alapjáraton egészségesen táplálkozol akkor nem kell méregteleníteni, ez lenne a legjobb megoldás. Sok folyadék fogyasztás, mozgás, zöldségek, gyümölcsök stb stb... Méregteleníted a szervezetedet, aztán pedig egészségesen kezdesz táplálkozni és nem lesz semmi gond. :)
2012. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sosem értettem,sőt,tiszteletlenségnek tartottam,hogy többen azt mondják Zacher Gáborra:"csőlátásban szenved",úgy gondoltam,tekintélyes szakember.Eddig.
2012. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!