Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ínygyulladás az e-cigitől?...

Ínygyulladás az e-cigitől? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Két hete szoktam át a sima cigiről az e-cigire és összességében nagyon bejön, nem is hiányzik a hagyományos. Néhány napja viszont nagyon érzékennyé vált az ínyem, sőt, fogmosáskor rendszeresen vérzik. Egy kicsit olyan érzés, mintha a fogaim is kilazultak volna a helyükről, bár ezt valószínűleg csak beképzelem.

Ezt okozhatja az e-cigi? Ha igen, van erre valami megoldás?


2018. jan. 18. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem, valószínűbbnek tartom a durva C-vitamin hiányt, amit a dohányzás is fokozhatott.
2018. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem. Egy pontos van csak ez? Mert akkor lehet, hogy mindig oda érinted és ott irritálja.

De ha több helyen, akkor nem ettől. Elég rövid idő ez ahhoz, hogy ennyire durva hatása legyen.

Egyébként az is hülyeség, amit az egyes írt. Ilyen durva c vitaminhiány nem alakul ki, csak extrém élethelyzetekben. Ahhoz nagyon durván egyoldalúan kéne enni, hogy igazán c vitamin hiányod legyen. Lásd. régi hajósok :)

2018. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Aki cigizik, az C-vitamin hiányos, mivel a nikotin gátolja annak felvételét, az egyes jól írja, biológus vagyok.


Nem hinném, hogy az e-cigi az oka, inkább simán csak a cigi, aminek a hatása most jött ki egy kis fogínysorvadás fejében.


Mondjuk nem értem a dohányosok mit csodálkoznak, hogyha betegek lesznek, mikor az immunrendszerük 0, mind kezdődő COPD-s ésatöbbi ésatöbbi. Náluk az a csoda, hogyha nem betegek.

2018. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak a baloldalon ilyen az ínyem.
2018. jan. 18. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor okozhatja az e-cigi, ha egy kis trutyi is jön fel az e-cigiből és a meleg lötyi bánthatja az ínyedet

Lehet, hogy túl durván mosod a fogadat vagy pedig helytelenül és pont most sértetted fel az ínyedet a fogkefével

2018. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem az e cigitől akkor lehet hogy esetleg a helikopterezéstől.
2018. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Sziasztok! A téma alkotójától kérdeném, hogy sikerült valami megoldást találnia a problémára?? Én 5 hóbapja szoktam át az e cigire és nekem is nagyon bejön de ugyanazzal a problémával küzdök.... Választ előre is köszönöm.
2018. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, eleinte nem törődtem vele túlságosan de egyre kellemetlenebbé kezd válni és a fogínyem is visszább húzódott, rendszeres vérzés, teljesen mindegy mivel meg mennyire alaposan és gyakran mosok fogat, fogselymezek, öblögetek stb.. Pont ott ahol a leggakrabban érintkezik a gőz az ínyemmel. Egy megoldás jöhet szóba, abbahagyni ezt is. Nem vagyok szakértő, de kutatások szerint a propolén glikol irritálja a fogínyt és tartós gyulladást okozhat. Én nagy fogyasztónak minősülők havi 250ml körüli liquid elfogyasztással.
2021. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Végül mi lett a vége? Én is hasonlóval küzdök egy oldalon egy fogamnák alul be van gyulladva azóta mióta e cigizek.
2023. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én abbahagytam elég hamar. :)
2023. aug. 10. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!