Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyulladt fogínyre van valami...

Gyulladt fogínyre van valami megoldás, tippetek?

Figyelt kérdés
10-ik hetes kismama vagyok és egyre jobban begyullad az ínyem,fogmosáskor kicsit vérzik. Van rá valami megoldás?
2012. jan. 10. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Paradontax fogkrém. Én felváltva használom sensodyne fogkrémmel a "sima" fogmosáshoz (alap esetben is nagyon érzékeny az ínyem). Plusz hetente-kéthetente (mikor hogyan jut eszembe) egy adag fogkrémmel bedörzsölöm az ínyem és jó 10 percig rajta hagyom (közben fokozódik a nyáltermelés, azt kiköpöm).
2012. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsályás öblögetés.
2012. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs fogköved? Ha van, akkor szedesd le. Érzéstelenítés nélkül, ultrahanggal leszedik, az gondolom, nem árt a babának. Nekem csupán ennyi megoldotta a problémám, egy héten belül lehúzódott a gyulladás, és azóta nincs.

Természetes gyulladáscsökkentőnek pedig a legjobb a szegfűszeg, egyszerűen rágcsálj el minden nap néhány szemet. De egyszerre csak egyet, mert nagyon erős íze van. Szintén saját tapasztalat: a második után szinte lezsibbadt az ínyem :D

2012. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én Meridol fogkrémmel kezdtem de nem vált be, most Paradontax-al mosom 1 hete. Sokat javult.Nekem olyan szintem érzékeny volt, hogy ha kicsit véletlen megnyomtam a szám, egyből elkezdett vérezni az ínyem. Éjszaka ha álmomban összeszorítottam a fogam ki kellett mennem öblögetni mert már attól is bevérzett. 1 hét alatt ez mind megszűnt, fogmosáskor még vérzik de már csak enyhén. Jah, és naponta öblögetek kamillateával. :)

Boldog babavárást:)


30Hkm

2012. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a fogkövemet nemrég szedettem le.
2012. jan. 10. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Sós víz!

Egy pohárnyi meleg vízben keverj el 1 teáskanálnyi konyhasót, majd öblögess vele, legalább 30mp-ig.

Annyiszor ismételheted amennyiszer szeretnéd, csak ne nyeld le a sós vizet.

2012. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
parodontax fogkrém.nekem ez 1 hét alatt teljesen rendbe tette,pedig olyan szinten be volt gyulladva végig az ínyem h a pépes kaját is sírva ettem,szó szerint.mindez pont karácsonykor történt...:)doki am orvosi zsályát javasolt,meg szercömörcés szájvizet.ha a parodontax nem hozta volna helyre akkor ezeket próbáltam volna ki.
2012. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szegfűszeg magában!!!! rágcsáld el de az első 15 - 20 percig csak szopogasd s amikor már puha akkor rágcsáld minél kisebb darabokra aztán nyeld le.
2014. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!