Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 12 éve cigizek, nem akarok...

12 éve cigizek, nem akarok tovább cigizni, le akarok szokni. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Reggelente a legrosszabb, meg ha kibírok x órát, akkor utána kezdek rosszul lenni.

Szerintem gyógyszeres kezelés segítene, ilyen létezik? Csak úgy akaraterővel nem megy, pedig nem vagyok akaratgyenge ember.


2018. jan. 28. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vegyél nikotinos rágót/ tapaszt az csökkenti a sóvárgást
2018. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most az a kèrdés hogy teljesen le akarok rakni vagy helyettesíteni mással. E-cigivel elvileg jól lehet helyettesíteni, és ugyanúgy megkapnád a napi nikotint. Több olyan ismerősöm van aki hagyományos cigiről szokott át.
2018. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fokozatosan letenni ha egyből nem megy.
2018. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
cigi letevésével amúgy óvatosan. Nagyon sok embernek nem bírja a szervezete ezt és még nagyobb problémákat okozhat ha nem cigizel mintha cigiznél. A nikotin a szervezetben átvesz egyes funkciókat amit a forrás megszűnése után már nem tud önmagától termelni, fokozatosan kell leszokni nem egyből
2018. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Teljesen leakarom rakni, de egy ideig helyettesíteni (pl.: egy hónapig nikotintapasz, utána már az se).

#4 - elhiszem, viszont mindenképp abba akarom hagyni :)

2018. jan. 28. 22:56
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Próbáld meg először fokozatosan, tudatosan csökkenteni az elszívott szálak mennyiséget. Ha 12 éve dohányzol és hirtelen megvonod a szervezetedtől a "napi cigi-adagot", nem lesz túl kellemes.

2. Nagyon ajánlom az elektromos cigarettát. Nikotinos lötyiket lehet venni hozzá. Nekem ez bevált, először felváltva használtam (hol rendes cigi, hol e-cigi), aztán szép lassan letettem a rendes cigit és azóta e-cigizek.

2018. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"meg ha kibírok x órát, akkor utána kezdek rosszul lenni."


Akkor lehet, hogy tényleg valamilyen gyógyszeres kezelés kéne neked. Ha már fizikai rosszullét lép fel, akkor te nagyon rászoktál! Próbálj minél kevesebbet szívni.

2018. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a leszokás nem megy 1 hónapon belül. A hagyományos cigit mindenképp tedd le de helyette szívj e-cigit nikotinos löttyel majd ebben fokozatosan(!!) csökkentsd a nikotin mennyiségét. Ez a hirtelen egyből lerakjuk a cigit doloz nem szokott túl sikeres lenni főleg ha már 12 éve dohányzol.
2018. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én egy kimondottan akaratgyenge pasi vagyok (ebben biztosan)

Egy éve tiszta vagyok, megoldás: durva gőzbajnok e-cigaretta.

4 évembe került, ebből 1 éve nikotinmentest szívok... már amikor szívok, mert már azt sem nagyon kívánom.

Még a reggeli meg a déli kávéhoz tolok némi nikotinmentest azt kész.

Egyébként ha nagyon de nagyon függő vagy, az e-cigi is jó alternatíva.

Nem egészséges az sem, de legalább egy századnyi káros anyag van benne.

2018. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7 - Amúgy a tüneteim: fejfájás, remegés, agresszió, rémálmok, izzadás, csökkent koncentráció stb.


Először megpróbálok csak úgy leszokni, ha nem sikerül, akkor kipróbálom az e-cigit. :)

2018. jan. 30. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!