Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Dohányzás

A kérdés

Mennyire nehéz leszokni?

21 éves vagyok és sajnos 6 éve dohányzom. Az utobbi időben napi 1 doboz cigarettát elszívtam.szeretnék leszokni! Az lenne a kérdésem, hogy kire számítsak az elkövetkező napokban? Mennyire fog hiányozni a nikotin? Illetve mikor múlik el teljesen a hiánya?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hiány, leszokás, nikotin, dohányzás

szept. 17. 01:09  Privát üzenet  

A válaszok

Elhatározás kérdése, 100%-ig akarnod kell a leszokást.

Amikor csak "próbálkoztam", akkor minden bajom volt, két óra múlvam már szét akart robbanni a fejem, mert valójában nem is akartam teljesen leszokni, és alig vártam az ürügyet a rágyújtásra, és aki keres, az talál, vagy csinál magának. Ezért produkáltam magam.

De amikor meg volt a tényleges elhatározás, akkor max. a rituálé hiányzott, a megszokott cigik a busztól a munkahelyig, a befejezett munka utáni szálak, de kb. pár nap alatt ez az érzés is elmúlt, és mindenféle pótlás és egyéb nélkül simán leszoktam.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 17. 07:43 Privát üzenet
Ha elhatározod menni fog, sok sikert.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 17. 16:40 Privát üzenet
Ekkor már nehéz.17 év után sikerült 29 évesen.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont szept. 20. 20:22 Privát üzenet
Nagyon nehéz, én 2 évig próbáltkoztam leszokni, nem ment. "Segítséggel" sikerült leszoknom, a környéken volt 4 nemzeti dohánybolt, az összes bezárt, nagyon kellemetlen volt kocsiba ülni és 15 percet vezetni, főleg télen, hogy kielégítsem a nikotin vágyaimat. Vagy elmentünk kocsmába barátokkal és nem volt dohánybolt nyitva 8 után. Egész este egy szenvedés volt. Meg a cigik sem olyanok voltak mint régen, már nem olyan finomak. 3 éve élek dohánymentes életet, életem legjobb döntése volt.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 21. 06:41 Privát üzenet
Allen Carr-t javaslom.Én magamnak találtam ki a technikát és az övé tök hasonló (utólag olvasgatva jöttem rá).

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont szept. 21. 19:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról? Mik azok a nagyon erős tünetek? Elvonási tünetek?
Nem hiszek a dohányosoknak, hogy nehéz leszokni a cigiről! Ezért kiakarom próbálni igaz-e! Mikor/mennyit/milyen cigit szívjak, hogy rászokjak, és utána leszokjak?
Cigiről leszokni tényleg nehéz?
Leszokni nehéz erről?
Miért mondjátok, hogy nehéz leszokni a cigiről? Már annyian leszoktak.
Nehez leszokni a cigarettarol? Szerintetek van ra esely?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Dohányzás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!