Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen módszerrel lehet a...

Milyen módszerrel lehet a leggyorsabban leszoki a dohányzásról?

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
nikotintapasz, vagy csak csökkentgeted az adagot
2018. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Leteszed és nem szívsz többet, ennél jobb módszer nincs. 1-2 hétig rossz, de kibírod.
2018. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Allen Carr módszer.

Elolvasod a könyvet/meghallgatod a hangodkönyvet és a végére már szinte le leszel szokva.

2018. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nagypipó válasza:
100%

Én igen erős dohányos voltam közel 25 éven át. Hiába próbáltam leszokni a legkülönbözőbb módon - szuperfilt, ragtapasz, nikotinpótló rágó, felezett cigik.. - azokkal nem ment. S nem volt egy ébredésem sem, hogy ne krákogtam, köpködtem volna félremenekülve és levegő után kapkodva...

Ezért aztán megbeszéltem/tisztáztam önmagammal (sic!), hogy van-e, akkora akaraterőm saját habitusomból eredően, hogy képes legyek ellenállni a nikotinéhségnek meg a beidegződött mozdulatok diktálta csábításnak, vagy a későbbiekben sokkal fontosabb dolgok/döntések esetén is ilyen akaratgyenge, kudarcorientált leszek... És úgy egyeztem meg a belső önmagammal, hogy: igen! Mindössze annyi engedményt tettem, hogy attól kezdve jó ideig mindig ott volt a táskámban egy doboz felbontott cigaretta és az öngyújtó - a táskám meg elérhető közelségben - hogy a tudatalattim se birizgálhasson, hogy mi lesz, ha mégis..., tudatosan meg rendre azt fogadtatam el magammal, ha sziréningerenciám támadt, hogy esetleg majd később, hisz bármikor megtehetem...

Még csak álmaimban sem gyújtottam rá aztán, bár/holott - akkor kötött fogdásból - egy év múlva a hajdan megszokott módon elszívtam egy francos szivarkát az érintett kocabagósok körében; majd iszogattunk, kvaterkáztunk, ők közben olykor pöfékelgettek, de aztán egy hónap múlva meg is kaptam az üveg márkás konyakot, mert nem estem kísértésbe, helyesebben vissza...

Azóta több mint 30 év telt el, s a sikeres kontrollt követően többet még akként sem gyújtottam rá, s tudom, mily tiszta levegőt venni, szabadon lélegezni.

Két hónap múlva 74 éves leszek...

Már csak babonából sem kívánok sikert a koppintáshoz, annál is inkább, mert én már csak tudom, hogy egy cseppet sem azon áll...

2018. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nagypipó válasza:
80%
Bocs' a helyesírási bakikért!
2018. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó és tanulságos történet. Nekem az összes ismerősöm, aki leszokott, így szokott le. Semmi nikotintapasz meg rágó meg ilyenek, szerintem ez hülyeség, nem azon múlik. Egyik ismerősöm nikotintapasszal akart leszokni, de semmi eredménye nem volt, aztán lerakta és kész. Első két hét általában rossz, de utána már szinte nem is kívánod.
2018. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mézga Krisztina ***** válasza:
100%
Nekem az elektromos cigi sokat segített, mert szerettem az ízesített dohányokat (Dzsarum cigi pl.). Az volt benne a jó, hogy csak beleszippantottam, ha megkívántam, nem volt tőle pl. büdös, jó illatú volt a gőze. Nem kényszerültem arra, hogy egy szálat végigszívjak, mivel nem olcsó, nem dobjuk el félig szíva. Ám az igazság az, hogy nyugdíjba mentem, s tisztában voltam már előtte pár évvel azzal, hogy abból ugyan nem telik havi 30 ezer forintnyi cigire. Így hát folyamatosan azon kattogott az agyam, szinte treníroztam magam, hogy le kell szoknom. Az is igaz, hogy a lakásban már egyáltalán nem dohányoztam, és éjfél felé, az utolsó cigi elpöfékelésekor már magam se értettem, minek ácsorgok a sötét lépcsőházban az ablaknál, álmos is vagyok, hideg is van, és nem is esik jól. Négy éve nem dohányzom. Egy cigi alakú elektromos még elérhető közelségben van, ha vágyom egy slukkra. Két-három havonta... Soha se hittem, de tényleg fejben dől el, le akarja-e tenni az ember vagy se.
2018. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alfa1 ***** válasza:

+1 az Alan Carr könyvre.

Elolvasod, abbahagyod (nem leszoksz!), és onnantól nem dohányzónak tartod magad (nem leszokott dohányosnak, hanem nem dohányzónak). Persze kell hozzá akaraterö is, de inkább egy gondolkodás-mód váltás.

2018. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én akkor szoktam le 25év után, amikor 365-ről felemelték 400-ra az árát, ami már éves szinten egy nagyképernyős színes TV ára. Hát nem volt egyszerű, az első hetek a legrosszabbak, de még évek múlva is felriadok álmomból, ha ott rágyújtok.:-) Egyébként szerintem segédeszközök nélkül is le lehet tenni. Akaraterő, és elszántság kérdése.
2018. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sosetom ***** válasza:

Ahogyan többen is írták már.


Hoznod kell egy döntést, amihez minden körülmény között ragaszkodsz. Akkor is ha sz@r napod van, ha kirúgtak, ha kidobott a nőd stb. Fogod magad lerakod és kész.


Nekem 15 év dohányzás után sokat segített, hogy olyan munkám lett ami nem stresszes, szánok időt magamra és eljárok sportolni, túrázni stb.

2018. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!