Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek, hogy tudok a...

Szerintetek, hogy tudok a leggyorsabban leszokni a dohányzásról, hogy ne legyen elvonási tünetem?

Figyelt kérdés
Tini koromban dohányoztam,és felnőttként újra rászoktam egy hónapja,mert hülye voltam.Rájöttem ez nekem nem jó.Attól félek mivel nő vagyok,hamar meglátszik rajtam,és mivel egyedülálló vagyok nehezebben találok párt.

2017. máj. 20. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"és mivel egyedülálló vagyok nehezebben találok párt."


Ne aggódj! Rajtad már így is meglátszódik, hogy hülye vagy.

2017. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha egyből nem tudod letenni szívj kevesebbet.
2017. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már megint ez a hülye "szívj kevesebbet". NEM MŰKÖDIK! (Bocs, csak már olvastam itt a fórumon máskor is, ès már kezd kiakasztani.)

Szóval.... Megvonási tüneted mindenkèpp lesz, de ezt mindenki máskèpp èli meg. Nekem 2-3 napig volt rossz, utána már jobban èreztem magam.

A kulcs szerintem a nagyon erős motiváció, azzal könnyű átvèszelni.

Ennèl okosabb dolgokat sajnos nem tudok írni, mert ezt neked kell vègig harcolni.

2017. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Amúgy leggyorsabban leszokni úgy lehet, hogy leteszed ès kèsz. Nincs olyan, hogy ma mèg 20 szálat szívtam, holnap már csak 15-öt fogok, utána csak 10-et ès így tovább, mert ez sem működik.

A legjobb (legalábbis nekem az volt), ha reggeltől kezded, nem nap közben, hogy este 6-tól nem gyújtasz rá, hanem már rögtön a reggeli elsőt nem gyújtod meg. Nekem utána könnyebb volt megállni.

2017. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BaliPeti válasza:
100%
Nekem a nikotinos rágó jött be. 5-6al kezdtem naponta, cigi helyett, aztán 3hét alatt eljutottam a napi egyig, aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy már az sem kell.. Teljesen elvonási tünetmentes volt az egész..
2017. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is úgy szoktam le hogy letettem egyik pillanatról a másikra. Pedig két doboz pirosat szivtam, a kék cigi gyenge volt. Akarat kell és kész . Szerintem se megy úgy hogy fokozatosan leszokni. ha meg van az akarat akkor menni fog.

Nekem egy darabig csak az volt hogy lenyúltam és... akkor jöttem rá hogy nincs ott a cigi.

De én már elég erősen akartam és semmi féle hiány nem alakult ki.

2017. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yoww válasza:
100%

Szia.

Szeretnek en is valaszolni a kerdesedre. Ugy gondolom dohanyzas szintjen nem beszelhetunk fuggosegrol, csak ha elhisszuk, hogy mi magunk fuggok vagyunk. Tudom, sok embernek mas errol a velemenye, mivel biologia, kemia...stb. ezt mondatja velunk. En 8 evig dohanyoztam, egy nap ugy gondoltam eleg volt es letettem. Ha nem csak egy felszines gondolat mondatja velunk, hogy `jaaj de jo lenne leszokni`, hanem melyen hiszunk magunkban, magabiztosak vagyunk, konnyu megszabadulni magatol attol a korlattol, ami azt mondatja velunk, fuggok vagyunk. Sajnos az emberi egonak nagyon eros hitrendszere van es elhiteti velunk, hogy bizonyos okokbol, MARPEDIG NEKUNK AZ KELL! Szamtalan peldat lehet felsorolni a `megnyugat`- tol a `jol esik kaja utan`- ig, de ha levetkozzuk magunkkal szemben felallitott elvarasainkat, egonkat es elhisszuk, hogy egy darab fustolgo valami nem lehet, hogy megingassa eletunk majdhogynem minden szinten (gondolok itt szaglasra, vagy allokepessegre, vagy akar a visszataszito buzre), akkor sikerul, konnyebben, mint gondolnank. Sajnos az emberek sajat magukba vetett hite nagyon keves, pedig sokkal tobbre is kepesek vagyunk, mint egy rossz szokas lekuzdese. Ha megerositjuk a bizalmunk onmagunk fele, ha oszinten a tukorbe tudunk nezni es megkerdezni magunktol: Mit csinalok? Az az elso lepes. Elvezd az eletet, nyilj ki a vilagnak es mosolyogj :)

Nevetsegesnek fogod tartani alapbol a tenyt, hogy ki kell lepned a komfort zonadbol ahoz, hogy lerakd a cigit. Sokkal egyszerubbnek fogod megelni.


Vegezetul annyit, hogy valamit koszonhetsz a ciginek. Megtanithatja azt, hogy sokkal, de sokkal tobbre is kepes vagy annal, hogy csak `leszoksz` a cigirol...

Kivanom, hogy legy eros es ne dramatizald tul. Csak engedd el..


`Rossz uton jar az, aki almokbol epit varat, s kozben elfelejt elni.`


Szeretettel

2017. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én úgy próbálok leszokni,hogy mikor rágyujtanék,inkább eszek egy barackot,vagy banánt,de hirtelen ne próbáld meg,csak úgy egyik napról a másikra.

Nekem napi 8 szál volt a megszokott,most 5-6,nál járok.

Szerintem ezek az orvosi találmányok nem segítenek.

Próbáld,meg elvonni a figyelmed,de ha rá akarsz gyujtani akkor inkább szívj el egy szálat,mint sem,hogy rosszul legyél vagy ideges.

Szépen idővel elkopik, ez nem megy "gyorsan"

2017. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hú, te aztán egy igazi erős jellem vagy nyolcas, 8 helyett 5-6, ez aztán a nagy eredmény, és még osztod is az észt...piszkálnád inkább tűvel a szemed.
2022. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!