Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról való leszokás?

Dohányzásról való leszokás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy kinek hogyan, illetve milyen módszerrel sikerült leszoknia a dohányzásról.

Előre is köszönöm.


2018. nov. 22. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy, hogy nem gyújtottam rá. Senkit nem ismerek aki úgy szokott le, hogy fokozatosan csökkentette az adagot (próbáltam), és olyat sem, aki e-cigarettát használt volna. (a nikotint beviszed, vagyis ha elromlik akkor irány a trafik)


A nikotinos rágó drága, de nekem sokat segített. Csak módjával szabad használni, nehogy bevigyél ugyanannyi nikotint, mint egyébként különben ugyanúgy nikotinfüggő maradsz. Bár a rágó SOKKAL jobb mint a bagó, nem rohad ki tőle a tüdőd. 4mg-osat vegyél az odabsz amikor kell a nikotin. Naponta 1-et (de max 2-t) ettem kb 4 hétig, amikor nagyon rajtam volt a szipákolás.


(exbagós, 5 éve)

2018. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tisztázni kell, hogy valójában mi az oka és akkor könnyebb. Ha az ember nem társít hozzá egy feltételes reflexet (pl. reggeli első cigaretta és széklet ürítés), akkor könnyebb. De vannak, akiknél tényleges függőség alakul ki.
2018. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nikotinos rago.
2018. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Már le lett irva elég sokszor hogy akarat kell hozzá, semmi más. Eldöntöd hogy leszoksz és abba lehet hagyni.

Az hülyeség hogy egyre kevesebbet szivsz, meg a mindenféle pót cselekvés is. Én úgy szoktam le hogy le akartam, és egyik napról a másikra letettem kb 20 évi bagózás után.

2018. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Apukám hosszú ideig tervezte a dohányzásról való leszokást. Eltervezte egyik hèt közepèn hogy hètvègèn fog utoljára ès hètfőtől nem. De aztán egyik nap hètvègèn reggel felkelt ès már aznaptól nem cigizett,nem várt hètfőig. Igazából ez FEJBEN DŐL EL :) Sok sikert.
2018. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. nov. 22. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg kipróbálhatod az elektromos cigarettát. Ha erős dohányos vagy akkor 18-as (van 11-es, van 6-os van 3-as és van 0-ás [nikotin mentes] de láttam már 32-eset is) liquidet vegyél és ezt szép lassan vidd lejjebb

És ha már nikotin mentessel tolod akkor már nyert ügyed van

2018. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csakis akarat. Én is próbáltam a rágót, a fokozatos módszert, stb. egyik sem jött be. 1 évig szenvedtem. Majd egyszer csak "leszoktam". Akarat kell hozzá és keresni kell más pótcselekvéseket. Pl. én nem kávéztam, mikor leszoktam elkezdtem kávézni. szerintem ősszel a legjobb leszokni, én is ősszel szoktam le 4 éve.
2018. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt szépen meghallgattam és nekem segített. 118 napja nem cigizek. 20 év és napi 2 doboz után.

2018. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggel beszèlgettem a barátnőmmel telefonon...ès azt mondta hogy próbáljuk ki meddig bìrjuk cigi nèlkül...èn 10 napja nem gyùjtottam rá...ami az eddigiekhez kèpest nagyon jó...13 èvig minden nap elment egy doboz....eddig nem akartam leszokni ...de már ezek után nem gyùjtok rá :) ... Veszek az árából egy telefont a fèrjemnek ...èrtelmesebb mint elfüstölni
2018. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!