Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem tudtam rászokni a cigire?

Nem tudtam rászokni a cigire?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején.

Elhatározásból (mivel rengeteg ismerősöm cigizett) 2 éve megfogadtam, hogy megpróbálok rászokni a cigire, mert nem hittem el, hogy "ha 1x kipróbálod utána le se tudod tenni, nincs megállás ha megveszed az első dobozt stb.stb." Először kitűztem magamnak 1 hónapot, napi fél dobozzal szívtam velük együtt. Igazából nem volt bajom vele mert ízlett, de sosem volt olyan vágyam, hogy nekem most muszáj feltétlenül cigizni. Számomra ez nem olyan volt, mikor pl. szomjas vagy éhes vagyok. Amolyan pótcselekvés szerűség, jól eldumáltunk közben a haverokkal. Na de letelt az 1 hónap, utána 1 évig semmi cigivel kapcsolatos gondolatom nem volt. Aztán gondoltam megpróbálom még1x, most 2 hónapig szívtam napi fél dobozzal (mint valami gyógyszert, hogy a megadott időpontban be kell venni :) ), de szintén ahogy vége lett a 2 hónapnak, nem is kívántam (mondjuk a 2 hónap alatt sem igazán, szinte semleges érzés volt, se jó se rossz).


Hogy lehet az, hogy én nem tudtam rászokni a cigire? És bármikor tudtam azt mondani, hogy most itt állj és nincs több cigi? Vagy én vagyok defektes?:D


(igazából kísérletnek indult, eleve nem volt olyan vágyam, hogy nekem cigiznem kell [leszámítva azt, amikor még kis kamasz voltam és feltétlenül ki akartam próbálni hogy milyen lehet], nem adott semmi pluszt az életemhez)



2019. márc. 13. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Most azért sajnálkozol, miért is nem vagy egészen hülye ??
2019. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én is így csináltam, aztán végül sok sok hónap és próbálkozás után sikerült. Mindig csak időszakosan cigiztem, és mindig akkor, amikor nem voltam épp formában lelkileg... Így sokkal könnyebb volt rászokni, de amikor úgy éreztem elegem van már belőle, bármikor le tudtam tenni, persze volt utána vágyam, minden egyes rászokás után egyre jobban. Ez is igazolja hogy fejben dől el az egész, ez nem okoz olyan fizikai függést mint a keménydrogok, bár ez is embertől függ.
2019. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Van aki kevésbé hajlamos a függőségekre.
2019. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
orulj neki hogy nem tudsz raszokni,amugy meg az egeszseg az elso,nem a cigi
2019. márc. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!