Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az E-cigi jobb mint a rendes...

Az E-cigi jobb mint a rendes cigi? Melyik a károsabb? 19/f

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja "rászoktam" a rendes cigire (napi 1-2 szál). De valahogy mostanában nem ízlik, de ha nem szívom hiányzik. Arra gondoltam hogy át szoknék nikotin mentes E-cigire.

Mennyire káros az? nekem nem is a nikotin végett kéne, hanem hogy legyen valami amit melóban szívhatok, mert ha nincs akkor hiányzik



2019. márc. 31. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kevésbé káros.
2019. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
50%
Egyelőre úgy tűnik, hogy az e-cigi a kevésbé kártékony az egészségre (mert nincs égési folyamat). Azonban konkrétan nem tudja senki, hogy mennyire kártékony, mivel nagyon új találmány. Valahol a normál cigaretta alatt van a kártékonysági szintje. Na de a nikotinnal kapcsolatban adnék egy jó tanácsot. Előbb próbáld meg a mentes liquidet, ha úgy érzed, az nem elég jó, akkor nikotin függő vagy. Ebben az esetben vegyél fokozatosan egyre kevesebb nikotin tartalmú liquideket, végül maradhatsz a mentes liquidnél. AMIKRE NAGYON VIGYÁZZ: figyeld, hogy mennyit szívsz bele naponta az e-cigibe akkor is, ha nikotin mentes liquid van benne. A kártékonyságot az e-ciginek a liquidben lévő ízesítőszerek adják (túlnyomórészt). Nagyon figyelj arra, hogy milyen liquidet veszel, mert vannak kifejezetten veszélyes fajták is, amikkel sokkal rosszabbul jársz, mint egy normál cigivel. (Bocsi, hogy az egészségről ennyit papoltam, de így tiszta a lelkiismeretem.) Mindent összegezve ajánlom az elektromos cigarettát, mert egészen más jellegű, mint a normál cigi és a szaga egyáltalán nem kellemetlen, nem roncsolja a fogadat se! ;) Bocsi a terjengős fogalmazásomért! :(
2019. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nincs rászokva az illető, még én sem pedig 6 éve cigizek és napi 15-20 szálat szívok el, még sem hiányzik úgy, mint amennyire állítólag neked. szerintem te csak unatkozol, azért szívod, és azért "hiányzik". Én is kibirom hetekig, hogy ne gyújtsak rá, éppenséggel csak jól szokott esni, és eszem ágában sincs abba hagyni
2019. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!