Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok ha megtudnátok hogy a fiatok e-cigizik?

Figyelt kérdés
A fiam 13 éves és e-cigizik mint azt megtudtam.. A szobájában takarítva a fiókban találtam liquid-et,utánanéztem,nikotinmentes. Mellette az e-cigijét..

2019. ápr. 2. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Elvenném tőle a liquidet, az e-cigit és minden cuccot ami ahoz van. Aztán ha keresi vagy megkérdezi vagy párnap múlva felhoznám, hogy beszéljünk róla mint szülő a gyerekkel. Nem normális és egészséges, hogy egy 13 éves gyerek ilyeneket csinál. Lehet egy kicsit nagyobb figyelmet érdemelne.
2019. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nem dolgozom sokat,próbálok maximálisan rá figyelni,dehát,vannak óvatlan pillanatok amikor ezt a gyerek kihasználja..
2019. ápr. 2. 08:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ebből nagy tragédiát csinálni nikotin mentes szóval nem fog rászokni, ha meg a fiókban tartja akkor biztos nem non stop szivja csak itt-ott.

Nem értek egyet az első válaszolóval ha egy 13 évesnek megpróbálsz valamit megtiltani még inkább fogja csinálni.

Nem mondom ha egy csomag füvet találtál volna akkor igen jogosan háborodsz fel de nikotin mentes liquid ? Ha elmúllik az ujdonság varázsa abbahagyja vagy már abba is hagyta.

2019. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a liquid a tüdőben leragadva okozhat károkat? A fiam így is aszthmás
2019. ápr. 2. 12:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Én egy évig használtam nem éreztem semmit, hogy lerakódna és én nagyon sokat szivtam belőle mondhatni folyton a kezemben volt nagyon magas nikotintartalommal.

Az csak elvileg vízpára, sokan mondják, hogy káros lehet meg minden de igazából a negatív hatásait nem tudták még bebizonyítani.

Nekem sok ismerősőm 13 évesen már rendesen cigizett, és nem ilyen nikotin mentes e-cigiket .....

2019. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem lehet tőle semmi baja,főleg mert nikotinmentes?
2019. ápr. 2. 14:32
 7/13 anonim ***** válasza:

A tudomány jelen állása szerint nem jelent olyan nagy kockázatot,bármennyire is szeretnék ezt felfújni,amíg releváns vizsgálatokkal nem tudják a károsságát kimutatni addig nem nevezhető károsnak.

Ha elveszed tőle,lehet akkor a nikotinosat fogja majd használni az analóg cigit, kátránnyal meg nikotinnal.


Beszéld meg vele inkább,attól nem lesz baja, meg a ti kapcsolatotoknak is jót tesz,nyilván akkor csak,ha nem ítélkezel meg kapod fel a vizet. Tetszik vagy sem megtiltani megtilthatod,attól még neki van önálló akarata és a tiltásod nem jelenti azt,hogy nem is fog semmilyen dohánytermék vagy helyettesítő termékhez nyúlni.

2019. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ecigi gőz. Nem lesz baja ha nikotin menteset szív. Viszont nem olcsó mulattság, engem inkább az érdekelne honnan volt rá pénze...
2019. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Az ecigi tényleg szinte alig káros, de ha asztmás a gyerek akkor nem tesz neki túl jót.
2019. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-asnak: Minden héten kap 2000 forintot sulibüfére. Emellett az apjának minden második héten van láthatása,nemegyszer volt már hogy 5-10000 forinttal jött haza a gyerek.. Igazából ezekből simán kijön neki az e-cigi és a liquid. Ma leülök és elbeszélgetek vele erről..
2019. ápr. 3. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!