Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ismertek olyat, aki képtelen...

Ismertek olyat, aki képtelen leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
A minap elgondolkodtam, hogy milyen rossz lehet az, amikor valaki elszánt és nagyon le akar szokni a cigarettáról, de valami oknál fogva képtelen rá. Itt van mindjárt például az alattunk lakó srác. Amikor itthon van, szinte 20 percenként jár ki az erkélyre bagózni és mostanában még éjszaka is kimegy rágyújtani. Levélben szépen megkértem, hogy legyen szíves legalább amíg ilyen meleg van, menjen le a ház elé, mert nehezebben szellőzik ki a lakás, de semmi foganatja nem volt sajnos a kérésemnek. Az utóbbi időben hallom, hogy köhög, krákog, cigi előtt is és után is és nincs jól, pedig még csak egy fiatal srác, szerintem nincs még 30 se. A szagból ítélve rettenetesen erős és büdös cigarettát szív. Belegondoltam, hogy mi van, ha ő le akar szokni, de valamiért képtelen rá jelenleg. Baromi rossz lehet, el is döntöttem, hogy bér én nem dohányzom - inkább mindig is kocadohányos voltam - de soha többé nem gyújtok rá, még ritkán sem. Hihetetlen, hogy annak ellenére, hogy borsot tör az orrunk alá, még elkezdtem sajnálni szerencsétlent... Ti ismertek ilyet, aki mondjuk már többször leszokott vagy le akart szokni, hosszú távon mégsem tudja tartani és mindig visszaszokik, tehát nem tud leszokni a dohányzásról? Mi a véleményetek erről a témáról? Ti is sajnáljátok ezeket az embereket?

2019. júl. 9. 10:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki dohányzik az mind képtelen leszokni róla.
2019. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 szamo77db ***** válasza:
68%
Én el sem kezdtem. Így aztán nincs ilyen leszokási problémám.
2019. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

34 múltam, lassan 20 éve cigizek, csak addig nem szívtam, míg terhes voltam. Pàrom is cigizik, de ő sok-sok évtizede.

Bent a hàzban nem szívjuk, kint a teraszon csak.

2019. júl. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 szamo77db ***** válasza:
Az én anyám nem sokkal a tüdőműtéte után megint elkezdte a cigizést. Egy kávé meg egy cigi volt a reggelije.
2019. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%
"Viszont azt nem értem, hogy ha tisztában vagytok azzal, hogy milyen káros és lehet, hogy megbetegszetek tőle, akkor az hogy nem tud titeket motiválni." Én sem tudom még rászánni magam a leszokásra. Azt értem, hogy káros, de nem érzem. Amikor legutóbb 1 évig nem cigiztem, szinte semmi különbséget nem éreztem. Nem köhögök, tudok futni, nem fulladok ki a lépcsőn, nem vagyok gyakrabban beteg akkor sem, ha éppen dohányzom. 40 felett vagyok, ezen kívül minden más területen odafigyelek az egészségemre. Tudom, hülyén hangzik... De ha azt is hozzáveszem, hogy van egy nagybátyám, aki fiatal kora óta dohányzik, rendszeresen iszik (bár nem sokat), soha nem mozog, és 72 évesen semmilyen betegsége nincs, valahogy nem ad elég motivációt a betegségektől való félelem. Az sokkal inkább motivál, hogy sokba kerül és totál felesleges pénzkidobás, illetve hogy másokat a környezetemben zavar. Csak ezek miatt érzem úgy, hogy jó lenne már leszokni róla. Azokat, akik betegek, és mégsem tudnak leállni vele, nagyon sajnálom. Ha érezném valamilyen káros hatását, én azonnal abbahagynám. Az alkoholét érzem, ezért nagyon ritkán iszom alkoholt és akkor is keveset.
2019. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!